Jarosław Skrobacz nowym trenerem Ruchu Chorzów

Jarosław Skrobacz nowym trenerem Ruchu Chorzów

Nowym trenerem drużyny Ruchu Chorzów został Jarosław Skrobacz. Doświadczony szkoleniowiec związał się z chorzowskim klubem roczną umową. Funkcję asystenta trenera będzie pełnił były piłkarz Niebieskich Jan Woś.

– Ruch Chorzów to wielki klub. Chciałbym żeby nasza wspólna praca – zawodników i sztabu – dorównała tradycjom i abyśmy na każdym kroku udowadniali, że zasługujemy na to, żeby tutaj być – mówi nowy trener Niebieskich.

Jarosław Skrobacz urodził się 11 sierpnia 1967 r. w Wodzisławiu Śląskim i w tamtejszej Odrze rozpoczynał karierę szkoleniową. Współpracował w roli asystenta m.in. z Waldemarem Fornalikiem, Franciszkiem Smudą czy Leszkiem Ojrzyńskim. Później samodzielnie prowadził Odrę, Rymer Rybnik i Pniówek Pawłowice. W latach 2016-2020 był trenerem GKS 1962 Jastrzębie, z którym wywalczył dwa awanse – z trzeciej do drugiej oraz z drugiej do pierwszej ligi. W zakończonym sezonie pracował z drużyną Miedzi Legnica, z którą zajął siódme miejsce w rozgrywkach I ligi. Posiada najwyższą licencję trenerską – UEFA Pro.

Asystentem trenera Skrobacza będzie Jan Woś, piłkarz Ruchu w latach 2001-2002, który z „eRką” na piersi rozegrał 55 oficjalnych spotkań, strzelając w nich 15 bramek. Pracę szkoleniową rozpoczynał w 2011 r. w Skrze Częstochowa. Później prowadził także zespoły Unii Racibórz i Pniówka Pawłowice. Od 2018 r. był asystentem Jarosława Skrobacza – najpierw w GKS 1962 Jastrzębie, a w zakończonym sezonie w Miedzi Legnica. Również posiada licencję trenerską UEFA Pro.

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami