GKS Jastrzębie lepszy w derbach od Polonii - wyniki 6. kolejki 2. ligi

Sześć goli, dwie czerwone kartki i sporo emocji - to bilans derbowego starcia dwóch górnośląskich drużyn występujących w tym sezonie na szczeblu 2. ligi. GKS Jastrzębie pokonał Polonię Bytom 4:2.

Mecz mógł się podobać. W 12. minucie przyjezdni objęli prowadzenie po golu Tomasza Gajdy, który znalazł się w polu karnym po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i strzałem głową pokonał Grzegorza Drazika. Kluczowa dla losów spotkania okazał się 40 minuta. Wówczas drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył kapitan Polonii Dawid Krzemień i goście musieli grać w osłabieniu. Cztery minuty później do remisu doprowadził Joao Guilherme, który uderzeniem głową wepchnął piłkę do bramki z najbliższej odległości.

W drugiej połowie grająca w dziesiątkę Polonia ponownie wyszła na prowadzenie: w 63. minucie z rzutu karnego drugiego gola dla gości zdobył Dawid Wolny. Na odpowiedź GKS-u trzeba było poczekać zaledwie siedem minut, a do remisu 2:2 doprowadził Szymon Kiebzak, który wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie i strzałem bez przyjęcia pokonał golkipera Polonii. Z kolei trzy minuty wcześniej na boisku pojawił się Szymon Gołuch, który jak się później okazało został jednym z bohaterów tego meczu. W 79. minucie uderzył zza pola karnego, a piłka po rękach bramkarza wpadła do bramki. W 82. minucie czerwoną kartkę za faul na wychodzącym na czystą pozycję zawodniku GKS-u otrzymał Norbert Radkiewicz i losy meczu były praktycznie rozstrzygnięte. Cztery minuty przed końcem regulaminowego czasu gry Gołuch musnął piłkę po wrzutce z rzutu wolnego i Eryk Mirus był bezradny.

GKS Jastrzębie - Polonia Bytom 4:2 (1:1)
0:1 - Gajda, 12 min.
1:1 - Guilherme, 44 min.
1:2 - Wolny, 62 min. (karny)
2:2 - Kiebzak, 72 min.
3:2 - Gołuch, 79 min.
4:2 - Gołuch, 85 min.
GKS Jastrzębie: Drazik – Boruń, Lech, Rogala, Zacharczenko, Kargul-Grobla – Fietz (80. Szymczak), Guilherme (68. Gołuch), Vaz (68. Ali) – Zych (87. Gołuch), Kiebzak (87. Jadachh).
Polonia: Mirus – Szmigiel (53. Piontek), Bedronka, Radkiewicz, Zejdler – Stefański, Norkowski (80. Ściślak), Krzemień, Gajda (69. Jopek) – Wolny (80. Konieczny), Zieliński (53. Andrzejczak).