Tylko remis na otwarcie stadionu w Bytomiu - wyniki 7. kolejki 2. ligi

Nie tak wyobrażali sobie debiut na nowym stadionie kibice Polonii Bytom. Zespół trenera Adama Burka tylko zremisował z Pogonią Siedlce 1:1 tracąc gola w doliczonym czasie gry. Bez punktu z Elbląga wrócili piłkarze GKS-u Jastrzębie.

W Bytomiu bardzo liczono na przełamanie. Wszak Polonia od początku drugoligowej rywalizacji wygrała dotychczas tylko raz: na inaugurację sezonu z Kotwicą Kołobrzeg. Otwarcie nowego obiektu wydawało się idealną okazją do tego, by znów pokusić się o zwycięstwo. Niestety sztuka ta się zawodnikom bytomskiego klubu nie udała. Na pierwszego gola kibice musieli czekać ponad godzinę. Sędzia Patryk Świerczek podyktował rzut karny, po dość problematycznym faulu na Patryku Stefańskim, a jedenastkę pewnym strzałem wykorzystał Dawid Wolny. Gdy wydawało się, że gospodarze dowiozą prowadzenie do ostatniego gwizdka arbitra w doliczonym czasie gry uderzeniem z rzutu wolnego doprowadził Lukas Hrnciar.

Polonia Bytom - Pogoń Siedlce 1:1 (0:0)
1:0 - Wolny, 64 min. (karny)
1:1 - Hrnciar, 90 min.
Polonia:

Jastrzębianie nie będą miło wspominać wyprawy do Elbląga. Wprawdzie w pierwszej połowie na trafienie Dominika Kozery goście odpowiedzieli golem Portugalczyka Joao Guilherme, to po zmianie stron rywale byli już skuteczniejsi. W 57. minucie ponownie na prowadzenie wyprowadził Olimpię wprowadzony do gry po przerwie Oleksandr Jacenko, a później podopieczni trenera Piotra Dziewickiego zaczęli łapać czerwone kartki. Jako pierwszy z boiska wyrzucony został za taktyczny faul Bartosz Boruń. W 89. minucie GKS grał już w dziewiątkę, bo drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył strzelec jedynego gola dla jastrzębskiej drużyny.

Olimpia Elbląg - GKS Jastrzębie 2:1 (1:1)
1:0 - Kozera, 21 min.
1:1 - Guilherme, 41 min.
2:1 - Jacenko, 57 min.
GKS Jastrzębie: Drazik – Boruń, Lech, Rogala, Kozłowski, Kargul-Grobla – Fietz (46. Vaz), Guilherme, Gołuch (62. Ali) – Zych, Kiebzak.