Koniec marzeń Polonii Bytom o awansie

W półfinałowym meczu barażowym o prawo gry w Fortuna 1. lidze zespół Polonii Bytom uległ ekipie KKS-u 1925 Kalisz 0:1. Tym samym skończyły się marzenia Polonistów o drugim z rzędu awansie.

Pierwsza połowa należała do zespołu trenera Łukasza Tomczyka. Najlepszą okazję do zdobycia gola zespół Polonii zmarnował w 34. minucie. Bytomianie wyszli z szybką kontrą. Patryk Romanowski dograł do wbiegającego w pole karne Kamila Wojtyry. Napastnik przerzucił piłkę nad rywalami i wyszedł sam na sam z golkiperem, lecz finalnie przestrzelił.

Decydująca dla całego meczu okazała się 76. minuta. Bartosz Kieliba bardzo dobrze dośrodkował z prawej strony, niemal z linii końcowej. Między defensorami Polonii wyskoczył Hubert Sobol i uderzeniem głową pokonał Karola Szymkowiaka. Polonia próbowała odmienić losy spotkania, ale nawet ofensywne zmiany w końcówce nie przyniosły pożądanego rezultatu.

KKS 1925 Kalisz - Polonia Bytom 1:0 (0:0)
1:0 - Sobol, 76 min.
Polonia: Szymkowiak – Konieczny, Piekarski, Pochcioł – Bedronka (85. Żagiel), Gajda, Ściślak (87. Wolny), Romanowski – Zieliński, Wolny, Andrzejczak.