Pewne zwycięstwo lidera. GKS 1962 Jastrzębie pokonał Ślęzę Wrocław

W rozegranym awansem meczu 32. kolejki III ligi - lider GKS 1962 Jastrzębie wygrał z Ślęzą Wrocław 4:0 i powiększył swoją przewagę nad Ruchem Zdzieszowice do czterech punktów.

Spotkanie ułożyło się wręcz idealnie dla gospodarzy. Potrzebowali oni niewiele ponad kwadransa czasu, by prowadzić 2:0. Ostre strzelanie na Stadionie Miejskim w Jastrzębiu-Zdroju rozpoczął Daniel Szczepan. Już w 4. minucie gry efektowną przewrotką umieścił on piłkę w bramce Ślęzy po dośrodkowaniu Dawida Weisa i zgraniu głową Damiana Zajączkowskiego. Drugiego gola głową zdobył Kamil Szymura, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego Farida Alego.

Po przerwie grający na dużym luzie jastrzębianie w odstępie zaledwie dwóch minut przypieczętowali swoje zwycięstwo. Po szybkiej kontrze prowadzenie GKS-u podwyższył płaskim strzałem tuz przy słupku Szczepan, a wynik meczu ustalił Tomasz Musioł przy wydatnej pomocy bramkarza wrocławskiego zespołu Sebastiana Idziorka.

GKS 1962 Jastrzębie - Ślęza Wrocław 4:0 (2:0)
1:0 - Szczepan, 4 min.
2:0 - Szymura, 17 min.
3:0 - Szczepan, 63 min.
4:0 - Musioł, 65 min.
GKS: Drazik - Kulawiak, Kawula (77. Pacholski), Szymura, Weis, Zajączkowski (60. Szczęch), Tront, Musioł (71. Ruda), Ali, Jadach, Szczepan (75. Caniboł).