Podział punktów w derbach zepchnął Unię do strefy spadkowej - wyniki 32. kolejki III ligi

Po niezwykle zaciętym meczu Unia Turza podzieliła się punktami z Pniówkiem Pawłowice. Ten wynik oznacza, że zespół trenera Piotra Haudera na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek znów znalazł się w strefie spadkowej.

Gospodarze rozpoczęli mecz z wielkim animuszem. Wystarczyło niewiele ponad 20 minut gry a po dwóch trafieniach Dawida Hanzela prowadzili 2:0. Pniówek nie zamierzał jednak składać broni. W 32. minucie gry kontaktowego gola dla przyjezdnych zdobył Adam Żak.

Chwilę później powinien być już remis, ale Michał Szczyrba nie wykorzystał rzutu karnego. Intencje strzelca wyczuł Marcin Musioł. Po zmianie stron dążący do wyrównania goście dopięli swego. W 54. minucie sędzia podyktował drugą jedenastkę dla zespołu z Pawłowic. Do piłki podszedł Rafał Adamek i umieścił ją w siatce.

W niezwykle ważnym dla układu tabeli meczu BKS Stal Bielsko-Biała przegrał z Ruchem Zdzieszowice 0:1. Jedynego gola w tym spotkaniu zdobył Mateusz Szatkowski. Goście znów zbliżyli się na dystans zaledwie jednego punktu do liderującego GKS-u 1962 Jastrzębie.