MKS Trzebinia-Siersza minimalnie lepsza od Unii Turza Śląska

Beniaminek Unii Turza Śląska prawie gotowy na inaugurację III ligi grupy III. (foto: Unia Turza) Beniaminek Unii Turza Śląska prawie gotowy na inaugurację III ligi grupy III. (foto: Unia Turza)

W meczu sparingowym dwóch III-ligowych beniaminków rozegranym w Turzy Śląskiej, miejscowa Unia przegrała z MKS Trzebinią-Siersza.

Podopieczni Roberta Moskala - (byłego zawodnika i trenera ekstraklasowej Odry Wodzisław - przyp. red.) wygrali po golu Kowalika w 67. minucie gry, który solową akcję zwieńczył celnym strzałem z pola karnego.

W pierwszej połowie przeważali gospodarze, ale Dawid Hanzel dwukrotnie przegrał w sytuacji sam na sam z Wróblem, natomiast uderzenie głową Piotra Glenca, z linii bramkowej wybił jeden z obrońców gości. W drugiej połowie gra była już bardziej wyrównana, choć obaj trenerzy testowali wielu nowych zawodników. W 70. minucie goście stanęli przed szansą na podwyższenie swojego prowadzenia, ale nie wykorzystali rzutu karnego.

Drużyna z Trzebinii-Sierszy została już wzmocniona m.in: 33-letnim pomocnikiem Dariuszem Gawęckim, który grał w barwach Zagłębia Sosnowiec w ekstraklasie, a także w I lidze w Sandecji Nowy Sącz i Olimpii Grudziądz oraz znanym z gry w GKS Katowice Mateuszem Niechciałem

W  sobotę, 23 lipca o godz. 10:00 Unia Turza zagra na wyjeździe ostatni już sparing przed startem nowego sezonu, ze spadkowiczem z III ligi LKS-em Bełk.

Unia Turza Śląska - MKS Trzebinia-Siersza 0:1 (0:0)

0:1 - Kowalik 67 min.

Unia Turza: Marcin Musioł (46. zawodnik testowany) - Piotr Glenc (46. Daniel Gojny), Błażej Radler (46. Karol Bochenek), Kamil Kuczok (46. zawodnik testowany), Piotr Szymiczek (46. zawodnik testowany) - Dariusz Pawlusiński (46. Dawid Pawlusiński), Szymon Gałecki (46. Paweł Staniczek ), Sebastian Markiewicz (46. Krzysztof Krzyżok), Bartłomiej Sikorski (46. Jonatan Domin), zawodnik testowany (46. Paweł Kulczyk) - Dawid Hanzel ( 46` Mateusz Sitnik).

MKS Trzebinia Siersza: (I połowa) Wróbel - Sawczuk, Martyniak, Kalinowski, Jagła, testowany 1, Gawęcki, Majcherczyk, Piskorz, testowany 2, (II połowa) Pająk K. - testowany 3, testowany 4, testowany 5, testowany 6, Kurek Sz., testowany 7, Repa, Kowalik, Pająk J., Kaiser.

źródło: inf. własna / Unia Turza