Czystka w Pniówku Pawłowice

Czystka w Pniówku Pawłowice

Aż siedmiu graczy odejdzie tej zimy z zespołu trzecioligowego Pniówka Pawłowice. Największym zaskoczeniem jest rozstanie z dotychczasowym kapitanem drużyny Kamilem Kosteckim.

Po zakończeniu jesiennej rundy rozgrywek drużyna trenera Jana Wosia rozegrała jeszcze dwa mecze sparingowe. Najpierw zmierzyła się z Tempem Puńców, a następnie z Naprzodem Czyżowice. Przed tym drugim spotkaniem zarząd klubu z Pawłowic ogłosił listę zawodników, którym daje wolną rękę w poszukiwaniu nowych pracodawców. Znaleźli się na niej obaj bramkarze – Jakub Świerczek i Tomasz Michalik, obrońcy – Arkadiusz Lalko i Patryk Lach oraz pomocnicy – Kamil Kostecki, Mateusz Kiljan i Szymon Gałecki.

Nic dziwnego, że szkoleniowiec Pniówka na spotkanie z drużyną z Czyżowic zaprosił kilku młodych piłkarzy chętnych do występów na trzecioligowym szczeblu w barwach pawłowickiego klubu. W tym gronie znalazła się czwórka zawodników GKS-u Tychy (Daniel Duda, Dawid Kasprzyk, Dominik Połap i Bartosz Robaszewski) oraz Mateusz Habor (LKS Łąka), Robert Boryczka (Górnik Zabrze), Łukasz Budny (Odra Miasteczko Śląskie), Mateusz Nowara (Ruch Radzionków), Konrad Hasior (GKS 1962 Jastrzębie/Szkółka MOSiR Jastrzębie) i Marcin Mączka (Zagłębie Sosnowiec). Wszyscy oni zagrali w sparingu z Naprzodem wygranym przez Pniówek 2:1. Z pewnością kilku z tych graczy pojawi się w styczniu na pierwszych po świąteczno-noworocznej przerwie zajęciach drużyny z Pawłowic.

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami