Unia Turza liderem III ligi!

Efektownie przywitali się z III ligą piłkarze Unii Turza. W meczu pierwszej kolejki pokonali oni Ślęzę Wrocław.

Losy meczu rozstrzygnęły się w drugiej połowie, kiedy zawodnikom obu zespołów przyszło grać w niezwykle trudnych warunkach. Nad obiektem w Turzy szalała bowiem burza, która w dużym stopniu utrudniała swobodne operowanie piłką. W tych niesprzyjających okolicznościach lepiej radzili sobie gospodarze, którzy zdołali zdobyć trzy gole.

Dwa z nich padły po uderzeniach najlepszego strzelca beniaminka Dawida Hanzela. Napastnik Unii najpierw wykorzystał świetne podanie Sebastiana Markiewicza i skierował piłkę do siatki. Drugiego gola król strzelców IV ligi z poprzedniego sezonu zdobył już w doliczonym czasie gry, kiedy to ustalił wynik meczu.

Gospodarze prowadzili wówczas już 2:0, bo Bartłomiej Sikorski zamienił na gola precyzyjne dośrodkowanie z rzutu wolnego Dariusza Pawlusińskiego. Goście tylko w pierwszej połowie starali się zagrozić bramce Marcina Musioła. Najbliżej zdobycie gola byli w 27. minucie, kiedy to po strzale Jakuba Jakóbczyka piłka przełamała ręce bramkarza Unii, odbiła się od poprzeczki i wyszła na rzut rożny.

Unia Turza Śląska - Ślęza Wrocław 3:0 (0:0)

1:0 - Hanzel, 55 min.

2:0 - Sikorski, 82 min.

3:0 - Hanzel, 90 min.

Unia Turza: Musioł - Glenc, Bochenek, Kuczok, Szymiczek (58. Jagła) - Pawlusiński (90. Domin), Markiewicz (87. Staniczek), Sikorski, Gałecki, Kulczyk (84. Sitnik) - Hanzel.

Ślęza Wrocław: Krawczyk - Molski, Kluzek, Mańkowski, Olejniczak (75. Traczyk) - Firlej (84. Szczebelski), Niewiadomski, Korytek, Bohdanowicz, Kucharczyk (75. Chodorski) - Jakóbczyk (84. Brzęczek).

źródło: inf. własna.