Unia Turza bez trenera przegrała kolejny mecz

W zaległym meczu III ligi Lechia Dzierżoniów pokonała Unię Turza 1:0. Ekipę unitów poprowadził w roli trenera Jan Adamczyk, bowiem decyzją zarządu klubu Józef Dankowski został urlopowany.

Seria fatalnych wyników Unii sprawiła, że włodarze klubu z Turzy postanowili dokonać roszady na stanowisku trenera. Duet Józef Dankowski i Marek Kostrzewa został wysłany na przymusowy urlop. W Dzierżoniowie zespół poprowadził obecny dyrektor sportowy Unii Jan Adamczyk. Jednak jeszcze w tym tygodniu mamy poznać nazwisko nowego szkoleniowca zespołu z Turzy.

W zaległym meczu z Lechią zmiany w grze Unii nie było. Jedyny gol w tym spotkaniu padł na trzy minuty przed przerwą. Piotra Pasia pokonał Marcin Buryło. W drugiej połowie na poważniejsze zagrożenie ze strony Unii trzeba było czekać do 71. minuty. Wówczas z rzutu wolnego mocno uderzył Dariusz Pawlusiński. Piłka jednak minimalnie minęła okolice spojenia bramki. Unia pod koniec podkręciła tempo, ale efektu bramkowego nie było. Świetnie spisywał się Paś, jednak samą obroną punktu w meczu z Lechią nie udało się zdobyć.

Lechia Dzierżoniów - Unia Turza 1:0 (0:0)
1:0 - Buryło, 42 min.
Unia: Paś - Kuczok, Lalko, Zarychta, Dariusz Pawlusiński, Gładkowski, Trąd (53. Dawid Pawlusiński), Kostecki (75. Staniczek), Glenc (46. Szymiczek), Musiolik, Hanzel.