BKS Stal rezygnuje z gry w III lidze. Wrócą rezerwy Górnika - przetasowania w niższych ligach [AKTUALIZACJA]

BKS Stal rezygnuje z gry w III lidze. Wrócą rezerwy Górnika - przetasowania w niższych ligach [AKTUALIZACJA]

Zarząd BKS Stali Bielsko-Biała podjął decyzję wycofaniu swojej drużyny z rozgrywek piłkarskiej III ligi w sezonie 2018/2019. Ten radykalny ruch podyktowany był trudną sytuacją finansową klubu.

Zespół Stali w zakończonych niedawno trzecioligowych zmaganiach w sezonie 2017/2018 zajął dziesiątą lokatę. Nie wystartuje jednak do kolejnych rozgrywek w tej klasie rozgrywkowej. Zespół spod Klimczoka zostanie zgłoszony do rywalizacji w bielskiej klasie okręgowej. Jak czytamy w oficjalnym oświadczeniu zarządu klubu decyzja ta "uwarunkowana jest tylko i wyłącznie bardzo ciężką sytuacją finansową klubu".

Wycofanie się BKS Stali powoduje, że status trzecioligowca zachowają rezerwy Górnika Zabrze. Nie wiadomo jednak jak wyglądać będzie ostateczny skład Haiz IV ligi. Już wcześniej rezygnację z gry na tym poziomie ogłosił zarząd spadkowicza z III ligi Unii Turza. Niebawem zapadnie decyzja co do dalszych losów rezerw Podbeskidzia Bielsko-Biała. W IV lidze w związku z tym zostanie także przegrany z meczu barażowego - czyli Raków II Częstochowa.

Zapadła juz decyzja, że jeszcze przed rozpoczęciem nowego sezonu dojdzie do baraży o wolne miejsce w czwartoligowej stawce pomiędzy Szczakowianką Jaworzno i Kuźnią Ustroń. Terminy spotkań barażowych Wydział Gier Śląskiego Związku Piłki Nożnej wyznaczył na 1.08.2018 roku o godz.18:00 oraz 5.08.2018 roku na godzinę 17:00. Losowanie gospodarza pierwszego spotkania odbędzie się w dniu 18.07.2018roku.

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami