Remis Jastrzębia, porażki Górnika i Turzy - komplet wyników 4. kolejki III ligi

W środę (17 sierpnia) rozegranych zostało siedem spotkań 4. kolejki III ligi. Ze śląskich ligowców zremisował tylko GKS Jastrzębie, porażki zanotowały rezerwy Górnika oraz Unia Turza. Pauzował Pniówek Pawłowice.

W Jastrzębiu-Zdroju kibice czują spory niedosyt, gdyż ich ulubieńcy tylko zremisowali z Lechia Dzierżoniów 2:2. Wynik jest jak najbardziej sprawiedliwy, gdyż to goście z Dolnego Śląska prezentowali się lepiej i częściej zagrażali bramce Grzegorza Drazika.

Spotkanie zaczęło się wyśmienicie dla gospodarzy, gdy w 62. sekundzie meczu Kamil Jadach, po indywidualnej akcji pokonał Łukasza Malca. Później do głosu doszli Lechiści, co udokumentowali dwiema bramkami.

Najpierw Filip Barski z bliska dobił strzał z wolnego swojego kolegi, a 10 minut później, sytuację sam na sam z Drazikiem wykorzystał  Damian Niedojad. Piłkarze GKS-u zdołali doprowadzić do remisu dwie minuty po przerwie, gdy Dawid Weis trafił "po koźle" bezpośrednio z rzutu wolnego.

W Polkowicach zawodnicy Unii skutecznie bronili się aż do 77. minuty, kiedy to Dawid Wacławczyk uderzeniem z rzutu wolnego pokonał Marcina Musioła. W 83 min. wynik spotkania na 2:0 ustalił wprowadzony 5 minut wcześniej Mateusz Surożyński

Również rezerwy Górnika poniosły porażkę. W Zabrzu przegrały 0:1 z Ruchem Zdzieszowice. Zwycięskiego gola dla gości strzelił główką stoper Michał Bachor po dośrodkowaniu Jarosława Wieczorka w 79. minucie gry.

Spotkanie Pniówek Pawłowice - Falubaz Zielona Góra, na prośbę gości, zostało przełożone na następną środę.

BKS Stal Bielsko-Biała - Rekord Bielsko-Biała 2:3 (0:1)
1:0 - Czaicki, 35 min.
1:1 - Szędzielarz, 55 min.
1:2 - Bojdys, 57 min.
2:2 - Furczyk, 60 min. (karny)
2:3 - Szędzielarz, 89 min.

Górnik II Zabrze - Ruch Zdzieszowice 0:1 (0:0)
0:1 - Bachor, 79 min.

Górnik II Z.: Michalski - Dyląg, Wajsak, Kosznik, Gruszka - Mandrela, Konieczny (81' Weber), Lasyk, Pieczur (88' Kopia), Gajda (62' Joachim) - Kiklaisz.

Ruch Zd.: Kleemann - Sotor, Bachor, Kostrzycki, Nowak - Kiliński, Czajkowski (90. Weremko), Wanat (80. Zyla), Wieczorek, Zapotoczny (74. Matuszek) - Czapliński.