Fifty-fifty - niedzielne mecze w III lidze

W niedzielę dokończono 6. kolejkę III ligi. Śląskie drużyny spisały się pół na pół - rezerwy Górnika Zabrze "wyszarpały" wygraną, ale Unia Turza przegrała w doliczonym czasie gry!

Do przerwy "Górnicy" z Wałbrzycha prowadzili po bramce Grzegorza Michalaka z 28. minuty. Dopiero w końcówce meczu "rezerwiści" wzmocnieni I-ligowymi piłkarzami w osobach: Szymona Matuszka, Oleksandra Szeweluchina, Erika Grendela czy Aleksandra Kwieka zdołali odwrócić losy meczu.  W 79 minucie Matuszek wyrównał na 1:1. Wynik spotkania ustalił trzy minuty później Grendel, który z ok. 25 metrów pokonał bramkarza z Wałbrzycha.

Górnik II Zabrze - Górnik Wałbrzych 2:1 (0:1)
0:1 - Grzegorz Michalak, 28 min.
1:1 - Szymon Matuszek, 78 min.
2:1 - Erik Grendel, 83 min.

Górnik II Zabrze: Michalski - Teichman, Matuszek, Szeweluchin, Gruszka - Pawłowski (90' Konieczny), Grendel, Kwiek, Żurkowski (46' Skrzypczak), Wolsztyński (60' Pikul) - Urynowicz (70' Lasik).

Górnik Wałbrzych: Jaroszewski - Rytko, D. Michalak, G. Michalak, Surmaj - Tobiasz (85' Brzeźiński), Pierzga, Morawski, Sobiesiarski, Krzymiński - Migalski.

Żółte kartki: Grendel.

Niezwykle dramatyczny przebieg miała potyczka beniaminków w Turzy Ślaskiej. Prowadzenie dla Olimpii Kowary bezpośrednio z rzutu wolnego zdobył Mateusz Baszak w 12 minucie. Prawdziwą drogę z "nieba do piekła" przeszedł w II połowie napastnik miejscowych - Paweł Kulczyk.

Najpierw w 69. minucie celną główką doprowadził do wyrównania, by w doliczonym czasie gry nieszczęśliwie trafić do własnej bramki! W 93. minucie dośrodkowanie gości z Kowar, z rzutu rożnego, najpierw trafiło w słupek, a potem w nogę Kulczyka i zaskoczyło bezradnego Marcina Musioła. Warto nadmienić, iż jest to dopiero pierwsza porażka "Unitów" na własnym boisku od października ubiegłego roku!

Unia Turza Śląska - Olimpia Kowary 1:2 (0:1)
0:1 - Mateusz Baszak, 12 min. (rzut wolny)
1:1 - Paweł Kulczyk, 69 min. (głową)
1:2 - Paweł Kulczyk, 90+3 min. (samobójcza)

Unia Turza: Musioł -  Glenc, Bochenek, Kuczok, Szymiczek - Dawid Pawlusiński (46' Staniczek), Markiewicz, Sikorski, Domin (86' Gałecki) - Dariusz Pawlusiński (86' Skrzyszowski), Kulczyk.

Olimpia Kowary:  Smołuch -  Wawrzyniak (60' Gargas),  Smoczyk,  Bębenek,  Chajewski -  Baszak, Malarowski, Jaros, Zieliński, Gałach - Zatylny (81' Vitolnieks).

Żółta kartka: Patryk Bębenek. Widzów: 350.

źródło: inf. własna / Unia Turza / Górnik Zabrze