Niebiescy mają nowego prezesa! Seweryn Siemianowski został nowym sternikiem Ruchu Chorzów

FOTO: ruchchorzow.com.pl FOTO: ruchchorzow.com.pl

Dzieje się w Ruchu Chorzów! Na stanowisko prezesa powołany został Seweryn Siemianowski, były piłkarz Niebieskich. Z klubem pożegnał się dotychczasowy wiceprezes Marcin Waszczuk.

– Jestem na tyle ambitnym człowiekiem, że nie przyszedłem tutaj posiedzieć, ale żeby zrobić coś dobrego dla tego klubu. Nie będę niczego obiecywał, nie należę do „złotoustych”. Wolę wziąć się od razu do roboty i wspólnie z wszystkimi zainteresowanymi stronami dążyć do odbudowy Ruchu i przywrócenia go na salony – mówi nowy prezes Ruchu.

Seweryn Siemianowski ma 44 lata. Jest wychowankiem Ruchu. W pierwszym zespole debiutował latem 1994 r. W sumie w chorzowskim zespole wystąpił 73 razy. W 1996 r. sięgnął z Niebieskimi po Puchar Polski, a w 1998 r. dotarł do finału Pucharu Intertoto. Po zakończeniu kariery piłkarskiej rozpoczął pracę trenerską. Szkolił m.in. grupy młodzieżowe i rezerwy Ruchu oraz juniorskie reprezentacje Śląska. Jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Posiada licencję trenerską UEFA A. Od 2004 r. związany jest z UKS Ruch Chorzów, gdzie jest nie tylko trenerem młodzieży, ale także od trzech lat dyrektorem klubu.

Rada nadzorcza klubu podjęła też decyzję o odwołaniu z funkcji wiceprezesa zarządu Marcina Waszczuka. Piastował on to stanowisko od 7 lipca 2019 roku.

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami