Lider z Jastrzębia gromi, kolejny z rzędu hattrick CaniGola! - wyniki 7. kolejki III ligi

Strzelec dwóch hattricków z rzędu - Wojciech Caniboł, sam nie może uwierzyć w to co się stało! (foto: Rafał Rusek) Strzelec dwóch hattricków z rzędu - Wojciech Caniboł, sam nie może uwierzyć w to co się stało! (foto: Rafał Rusek)

W 7. kolejce wyjazdowe zwycięstwa solidarnie odniosła prowadząca dwójka. Niesamowitego wyczynu dokonał napastnik GKS-u Jastrzębie - Wojciech Caniboł!

Nie zwalnia tempa lider z Jastrzębia-Zdroju. GKS 1962 rozgromił w Zdzieszowicach solidny do tej pory Ruch 4:1. Niesamowitym osiągnięciem popisał się na Opolszczyźnie napastnik "zielono-czarno-żółtych" - popularny "CaniGol". Nie chodzi tylko o strzelenie 3. goli w jednym meczu - czyli zaliczenie hattricka, ale o fakt iż dokonał tego w drugim, kolejnym meczu III ligi!

Podopieczni Jarosława Skrobacza nie pozostawili "Zdzichom" złudzeń kto jest lepszy i zasługuje na miano III-ligowego lidera.  Po dwóch, szybkich ciosach, gospodarze odpowiedzieli w 32. minucie trafieniem Dawida Czaplińskiego. 11 minut po przerwie jastrzębianie ponownie odskoczyli na odległość dwóch bramek, dzięki trafieniu Damiana Zajączkowskiego.

Super snajper GKS-u trafił po raz trzeci w 88 minucie z rzutu karnego, podyktowanego za zagranie ręką obrońcy. Warto dodać iż do sobotniego popołudnia drużyna Ruchu legitymowała się najbardziej szczelną defensywą - mając na koncie tylko 3 stracone bramki!

Z małym niedosytem wraca z Dzierżoniowa beniaminek Unia Turza Śląska. W meczu z Lechią drużyna Jana Adamczyka prowadziła po golu z najbliższej odległości niezawodnego Pawła Kulczyka w 73. minucie. Niestety w ostatniej sekundzie także z bliska wyrównał napastnik gospodarzy - Damian Niedojad. W tej akcji w polu bramkowym turzan znajdował się nawet golkiper miejscowych Łukasz Malec. W drugim kolejnym spotkaniu "Unitom" uciekają więc punkty w doliczonym czasie gry!

W Częstochowie na Stolze Arena Skra podzieliła się punktami z Pniówkiem Pawłowice. Bezbramkowy remis został osiągnięty po dość bezbarwnym i mało emocjonującym meczu, gdzie sytuacji bramowych było jak na lekarstwo. Być może piłkarzom przeszkadzała sztuczna i wolna murawa oraz wysoka temperatura?

Również bezbramkowo zakończyło się spotkanie rezerw Górnika z zajmującym 3. lokatę Rekordem Bielsko-Biała. Potyczka rozegrana w Zabrzu, w I połowie była dość ospała, ale w drugiej części obie drużyny mogły i powinny pokusić się o strzelenie goli. Remis jest sukcesem grających tylko w młodzieżowym składzie zabrzan. Zawiedzeni są z pewnością "Rekordziści", którym w tabeli ucieka prowadząca dwójka GKS 1962 i Stal Brzeg.