Niebiescy lepsi w zaległych derbach. 9. z rzędu zwycięstwo Ruchu!

W zaległym meczu 17. kolejki III ligi Ruch Chorzów pokonał przy Cichej Pniówek Pawłowice 2:0 (1:0) i ponownie ma 5 punktów przewagi nad bytomską Polonią.

Do przerwy dla Niebieskich w sytuacji sam na sam, po wcześniejszym prostopadłym podaniu od Łukasz Janoszki - trafił Tomasz Foszmańczyk. W II połowie najpierw stoper Pniówka Michał Płowucha otrzymał drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwień.

Dwie minuty później było już 2:0, gdy Kacper Kawula po rzucie rożnym z bliska celną główką zmusił do kapitulacji  Bartosza Gocyka. Dla stopera Ruchu był to już 3. gol w sezonie i dość szczególny, gdyż przeciwko byłemu trenerowi Grzegorzowi Łukasikowi i kilku kolegom z boiska, z czasów jego gry w barwach GKS-u Jastrzębie

Ruch Chorzów - Pniówek Pawłowice 2:0 (1:0)
1:0 - Tomasz Foszmańczyk 12'
2:0 - Kacper Kawula 66'
Ruch: Bielecki - Kasolik (87' Będzieszak), Kawula, Kulejewski, Kwaśniewski - Sikora, Mokrzycki - Paszek (82' Winciersz), Foszmańczyk, Janoszka (87' Kowalski) - Idzik.
Pniówek: Gocyk - Mazurkiewicz, Płowucha, Ciuberek, Szkatuła (76' Lewandowski) - Adamek, Musioł, Łukasik, Morcinek (69' Pańkowski), Hanzel - Caniboł (76' Trąd).
Żółte kartki: Płowucha i Caniboł. Czerwona kartka: Michał Płowucha (64' za drugą żółtą).