Nic nie odrobili - zaległe mecze w III lidze

III ligowy mecz Unia Turza Śląska - BKS Stal Bielsko-Biała III ligowy mecz Unia Turza Śląska - BKS Stal Bielsko-Biała

W zaległych meczach III ligi beniaminek Unia został w Turzy rozgromiony przez BKS Stal B-B, a Pniówek niespodziewanie poległ w Pawłowicach z Falubazem.

W Turzy Śląskiej Unia liczyła na przełamanie się na własnym boisku, tymczasem to goście z Bielska-Białej po 4. spotkaniach, w końcu wygrali i to od razu bardzo efektownie. Podopieczni Jana Adamczyka nawiązali walkę tylko przez pół godziny. Później rozpoczął się strzelecki "show" BKS-u Stali.

Do przerwy "Unitów" skarcił tylko Kamil Karcz. W II połowie rozwiązał się już prawdziwy worek z golami. Swoistym łupem bramkowym podzieli się: strzelec dwóch bramek Artur Pląskowski oraz Damian Szczęsny i Kamil Iskrzycki.  Gdy w 87. minucie na tablicy pojawił się wynik 5:1 dla gości, to honor gospodarzy uratował Paweł Kulczyk, który na minutę przed końcem trafił do bramki BKS-u.

Niemiłą niespodziankę sprawili swoim fanom także piłkarze Pniówka, którzy w Pawłowicach Śląskich ulegli beniaminkowi z Zielonej Góry. Gdy zespół Jana Wosia objął prowadzenie już w 4. minucie,  to wydawało się, że odniesie wysokie zwycięstwo. Tymczasem już 60 sekund później ambitni goście doprowadzili do wyrównania za sprawą Alberta Cipiora i nie poprzestali na tym.

Jeszcze w I części gry piłkarze z Lubuskiego dwukrotnie dziurawili bramkę gospodarzy. W przeciągu zaledwie 4. minut uczynili to: najpierw Łukasz Ziętek, a następnie Mateusz Borys i gracze spod znaku "Myszki Miki" schodzili na przerwę z dwubramkową zaliczką.

Po zmianie stron pawłowiczanie starali się doprowadzić do wyrównania, ale udało im się tylko w ostatniej minucie skorygować wynik na 2:3. Tym samym goście z Zielonej Góry cieszyli się z pierwszego kompletu punktów na wyjeździe.

III-ligowe zaległości uzupełniono także w piątek (23 września) w Częstochowie, gdzie dość niespodziewanie miejscowa Skra zgubiła komplet punktów w pojedynku z dotychczasowym outsiderem tabeli - Górnikiem Wałbrzych.

Na półmetku rundy jesiennej Unia Turza Śląska zajmuje miejsce 15. - czyli spadkowe, z 8. punktami, Pniówek Pawłowice plasuje się na 11. miejscu, mając 11 punktów, rezerwy Górnika Zabrze znajdują się dwie pozycje wyżej, z 12. oczkami na koncie, a liderem jest oczywiście drużyna GKS 1962 Jastrzębie, która ugrała już 21. punktów