Piotr Hauder trenerem Unii Turza

Piotr Hauder trenerem Unii Turza

Piotr Hauder został nowym trenerem beniaminka III ligi Unii Turza. 37-letni szkoleniowiec podpisał kontrakt obowiązujący do końca bieżącego sezonu.

Kilka dni zajęło prezesowi Unii Zenonowi Rekowi znalezienie następcy Jana Adamczyka, który po porażce z Ruchem Zdzieszowice pożegnał się z klubem z Turzy. Jeśli wierzyć prasowym doniesieniom oferty prowadzenia zespołu trzecioligowego beniaminka odrzucili Jacek Trzeciak i Dietmar Brehmer. W czwartek (6 października) wieczorem w końcu klub poinformował, że drużynę poprowadzi Piotr Hauder.

To dotychczasowy szkoleniowiec MKP Odry Centrum Wodzisław, którą w czerwcu wprowadził z klasy A do "okręgówki". Wcześniej nowy opiekun Unii znany był przede wszystkim z pracy w Fortecy Świerklany, którą z klasy A doprowadził do IV ligi. Jako szkoleniowiec pracował też w Unii Racibórz i Nadwiślanie Góra.

Co ciekawe Hauder był członkiem drużyny juniorów Odry Wodzisław, która w 1998 roku sięgnęła po tytuł mistrza Polski juniorów w tej kategorii wiekowej. Trenerem tej drużyny był... Jan Adamczyk
Zadaniem, jakie zostało postawione przed nowym trenerem Unii, jest utrzymanie jej na poziomie III ligi. Wówczas jego kontrakt zostanie automatycznie przedłużony o kolejny sezon.

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami