Jacek Trzeciak poprowadzi Odrę Wodzisław

Jacek Trzeciak poprowadzi Odrę Wodzisław

Jacek Trzeciak został nowym trenerem Odry Wodzisław i to on poprowadzi zespół w rozgrywkach III ligi w sezonie 2022/23.  Nowy szkoleniowiec poprowadził pierwszy trening wodzisławskiego zespołu w rozpoczynając okres przygotowawczy przed nowym sezonem.

Trzeciak swoją piłkarską karierę rozpoczynał w LKS-ie Wojnowice. Następnie zaliczył przygody w Rymerze Rybnik oraz Rafako Racibórz. W 1999 roku przeniósł się do Ruchu Radzionków. W zespole popularnych Cidrów udało mu się zadebiutować w Ekstraklasie w tym samym roku. Dla tego zespołu zaliczył jednak tylko 12 występów i latem 1999 roku przeniósł się do Włókniarza Kietrz. Występował tam do 2001 roku, po czym przeniósł się na jedną kampanię do RKS-u Radomsko, w barwach którego zagrał 28 spotkań. Po sezonie wrócił do Kietrza i występował tam potem jeszcze przez dwa kolejne sezony.

Najwięcej lat piłkarskiej kariery Trzeciak spędził w barwach Polonii Bytom, której koszulkę zakładał aż 133 razy. W sezonie 2006/2007, prowadzona przez trenera Dariusza Fornalaka drużyna Polonii, z Jackiem Trzeciakiem w składzie, wywalczyła awans do Ekstraklasy, zajmując trzecią pozycję w tabeli II ligi, za plecami Ruchu Chorzów oraz Jagielloni Białystok. W 2010 roku zakończył profesjonalną karierę i przez następne lata występował w klubach z niższych lig jak np. Naprzód Borucin. Jednocześnie rozpoczął swoją karierę trenerską. Został asystentem pierwszego trenera Polonii Bytom Jurija Szatałowa. Za czasem został pierwszym trenerem Polonii. W tym klubie z różnymi przerwami pracował aż do 2018 roku. Od tego momentu pracował w ROW-ie Rybnik, Olimpii Elbląg, Olimpii Grudziądz  oraz GKS Jastrzębie. W ostatnich miesiącach prowadził Naprzód Syrynia, z którym doszedł do barażów o awans do klasy okręgowej, z którego górą wyszedł Dąb Gaszowice.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami