Kamil Rakoczy nowym trenerem Pniówka Pawłowice

Kamil Rakoczy nowym trenerem Pniówka Pawłowice

Kamil Rakoczy został nowym szkoleniowcem drużyny Pniówka Pawłowice. Zastąpił na tym stanowisku Sławomira Szarego, którego kontrakt nie został przedłużony po zakończeniu sezonu 2022/2023.

Nowy szkoleniowiec pawłowickiego zespołu posiada licencję UEFA A. Pracę na ławce trenerskiej rozpoczynał w MLKS-ie Woźniki. Później tymczasowo prowadził Polonię Bytom. Następnie w latach 2016-2019 trenował Ruch Radzionków, z którym wygrał IV ligę. W lipcu 2019 roku związał się na stałe z Polonią Bytom, w której pracował trzy lata. Z bytomskim zespołem dwukrotnie zajmował drugie, a raz trzecie miejsce w III lidze. Ostatnim miejscem pracy 42-latka była Stal Brzeg. Trener Rakoczy przejął zespół z Opolszczyzny na szesnastym miejscu w tabeli i podjął się walki o utrzymanie. Na koniec sezonu Stal zajęła czternaste miejsce, ale spadek z II ligi Górnika Polkowice oraz Śląska II Wrocław sprawił, że drużyna z Brzegu opuściła szeregi III ligi. 

Asystentem trenera Rakoczego będzie Aleksander Mużyłowski. 39-latek również posiada licencję UEFA A i zajmie rolę II trenera. To były zawodnik m.in. Polonii Bytom, Ruchu Radzionków i Szczakowianki Jaworzno. Samodzielnie prowadził LZS Piotrówkę. Był również asystentem Kamila Rakoczego w Polonii Bytom oraz Stali Brzeg.

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami