GKS 1962 Jastrzębie wygrywa w Bielsku z BKS-em i zostaje mistrzem rundy jesiennej - niedzielne mecze 16. kolejki III ligi

Mistrz rundy jesiennej III ligi - drużyna GKS 1962 Jastrzębie Mistrz rundy jesiennej III ligi - drużyna GKS 1962 Jastrzębie

Zapowiadane jako hit rundy jesiennej starcie w Bielsku-Białej zakończyło się cenną wygraną lidera z Jastrzębia. W śląskich derbach podział punktów.

Mecz w stolicy Podbeskidzia nie rozczarował licznie zgromadzonych fanów obu zespołów. Ostatecznie triumfował lider tabeli, który tym samym powiększył swoją przewagę w tabeli i został mistrzem rundy jesiennej III ligi grupy III.

W I połowie optyczną przewagę posiadali i więcej sytuacji stworzyli sobie zawodnicy GKS-u 1962 Jastrzębie. Najlepszej sytuacji w 12. minucie spotkania nie wykorzystał Daniel Szczepan, który w końcowej fazie potknął się i gospodarze zdołali wybić futbolówkę na róg.

Minutę później dobrą okazję miał Marcin Czaicki, ale w ostatniej chwili został zablokowany przez obrońcę Jastrzębia. Mało brakowało, aby w 30. minucie, po rzucie rożnym i sporym zamieszaniu w polu karnym BKS-u, bramkarz Bartosz Poloczek wbił sobie "samobója"!  Pod koniec I części gry mocniej przycisnęli goście, ale strzał  Tomasza Musioła obronił bramkarz Stali, a uderzenie Dominika Szczęcha było minimalnie niecelne.

Druga odsłona była bardziej wyrównana, ze wskazaniem na gospodarzy z Bielska-Białej. "Stalowcy" byli bardzo aktywni zwłaszcza po godzinie gry, ale strzały zarówno Artura Pląskowskiego jak i Krzysztofa Chrapka albo bronił Grzegorz Drazik, bądź też były one niecelne.

Zespół Jarosława Skrobacza przetrwał napór gospodarzy i w 73. minucie sam zadał zabójczy cios. Aktywny już w pierwszej połowie Szczęch, wykorzystał indywidualny błąd bramkarza BKS-u i strzałem z kilkunastu metrów pokonał Poloczka.

"Złoty" gol dal jastrzębianom nie tylko bezcenne trzy punkty na terenie najgroźniejszego rywala, ale spowodował powiększenie przewagi w tabeli na drugim Ruchem Zdzieszowice do 5. punktów, a nad swoim niedzielnym przeciwnikiem aż do 10. oczek. Na jedną kolejkę przed końcem, GKS 1962 wywalczył tym samym tytuł mistrza jesieni w III lidze.

BKS Stal Bielsko-BiałaGKS 1962 Jastrzębie 0:1 (0:0)
(Dominik Szczęch 73)
BKS Stal: Poloczek, Zdolski (79' Radomski), Dzionsko, Prokopów, Iskrzycki, Caputa, Sobala, Czaicki (46' Furczyk), Szczęsny, Chrapek (87' Pryszcz), Pląskowski (66' Bezak)
GKS 1962: Drazik - Kulawiak, Szymura, Kawula, Weis, Kopacz (69' Ali), Tront, Musioł, Szczęch, Szczepan (83' Szepeta), Jadach (74' Caniboł).

żółte kartki: Chrapek, Zdolski

W śląskich derbach rozegranych w Turzy Śląskiej, potrzebujący punktów jak kania dżdżu piłkarze Unii, tylko zremisowali z rezerwami Górnika Zabrze. Podopieczni Piotra Haudera sami są sobie winni, gdyż prowadząc 2:0 po 49. minutach gry, dali sobie w przeciągu pięciu minut wbić dwa gole i tym samym pozwoli młodym gościom z Zabrza doprowadzić do remisu.

W szeregach gości z I składu Górnika zagrał tylko stoper Bartosz Kopacz (młodszy brat grającego w zespole lidera z Jastrzębia Adriana), który nie będzie mógł zagrać w meczu swoich kolegów przeciwko Wiśle Puławy, z powodu czerwonej kartki. Pierwszą bramkę dla gospodarzy zdobył 18-letni Szymon Gałecki, który z zimną krwią wykorzystał prostopadłe podanie od swojego kolegi z linii pomocy.

Na 2:0 podwyższył tuż po przerwie Mateusz Sitnik, który zastąpił w tym meczu w ataku pauzującego za czerwoną kartkę Dawida Hanzela - najskuteczniejszego gracza Unii. Prowadząc różnicą dwóch goli wydawało się, że turzanie spokojnie dowiozą zwycięstwo do końcowego gwizdka arbitra, ale wtedy nastąpiło feralne pięć minut. Bramki na wagę remisu dla gości zdobyli: Michał Teichman w 71. i Andrzej Trubeha w 76. minucie gry.

Unia Turza Śląska - Górnik II Zabrze 2:2 (1:0)
(Szymon Gałecki 24, Mateusz Sitnik 49 - Michał Teichman 71, Andrzej Trubeha 76)
Unia: Musioł - Bochenek, Radler, Kuczok, Jagła - Dawid Pawlusiński, Staniczek, Sikorski, Gałecki, Kulczyk - Sitnik.
Górnik II: Szymański - Dyląg, Gruszka, Kopacz, Teichman, Joachim, Lasik, Wajsak, Mandrela, Trubeha, Pawłowski.
żółte kartki: Joachim.

W ostatnim niedzielnym meczu rezerwy Miedzi Legnica, po bezbramkowej grze - podzieliły się punktami ze Ślęzą Wrocław. Za tydzień ostatnia, 17. kolejka spotkań w III lidze.