Aż 14 sparingów Pniówka Pawłowice

Trener Jan Woś z pewnością nie będzie narzekał na nudę treningową w zimowy okresie przygotowawczym. Trener Jan Woś z pewnością nie będzie narzekał na nudę treningową w zimowy okresie przygotowawczym.

Piłkarze Pniówka Pawłowice mają już zaplanowany cały okres przygotowawczy do startu rundy wiosennej III ligi. Zespół Jana Wosia na razie nie planuje obozu przygotowawczego.

Jeszcze przez dwa tygodnie będzie trenowała drużyna Pniówka Pawłowice, która tydzień temu zakończyła rundę jesienną III ligi na 7. pozycji, z 26. punktami na koncie. W tym czasie podopieczni trenera Jana Wosia zagrają dwa sparingi. Pierwszy, w najbliższą sobotę o godzinie 12.00, na sztucznym boisku w Jastrzębiu-Zdroju, ze swoim ligowym rywalem - Unią Turza Śląska.

Drugi mecz kontrolny zaplanowano na 3 grudnia - z występującym w "okręgówce" Naprzodem Zawada. Wbrew niektórym zapowiedziom medialnym na razie nie ma w Pawłowicach tematu powrotu do Pniówka napastnika Kamila Kucharskiego, który został jesienią wypożyczony do Przyszłości Rogów.

- Już w tych dwóch sparingach zamierzam przetestować głównie młodzieżowców, ale na razie niech personalia pozostaną tajemnicą. Prawdziwe testowanie rozpocznie się już w nowym roku, ale zdaję sobie sprawę jak trudno pozyskać piłkarza w zimowym okienku transferowym, zwłaszcza amatora, którego karta gry obowiązuje do czerwca przyszłego roku, więc bez zgody jego macierzystego klubu nie ma co mówić o transferach. Będziemy poszukiwać głównie młodzieżowców z pozycji ofensywnych. W pierwszej kolejności młodzieżowego napastnika. Dodatkowo poszukamy także kogoś na pozycje nr 7 i 11 (skrzydłowi - przyp. red.). Jeśli tylko potrafią grać, to mają szanse powalczyć o kadrę  Ogólnie jestem przeciwko obecnie obowiązującym przepisom, które zmuszają trenerów do wystawiania w każdym meczu dwóch tzw. "młodzieżowców". Wychodzę bowiem z założenia, że albo młody chłopak jest na tyle dobry, że sam sobie swoją postawą na treningach wywalczy miejsce w wyjściowej 11-tce, albo jeśli jest słabszy od swoich starszych partnerów, to powinien siedzieć na ławce. Na razie z różnych względów nie będziemy też ściągać z powrotem Kamila Kucharskiego z Rogowa - mówi trener Woś.

Powrót do treningów, po świątecznej przerwie zaplanowano na 9 stycznia.  Wszystkie przygotowania na dzień dzisiejszy planowane są na własnych obiektach. W tym czasie sztab szkoleniowy zaplanował prawdziwy "maraton" spotkań kontrolnych z zespołami z II, III i IV ligi. Pierwszy mecz ligowy na inaugurację rundy wiosennej Pniówek zagra 18 marca w Pawłowicach z Piastem Żmigród.

Plan meczów sparingowych Pniówka Pawłowice :
Unia Turza Śląska (26.11 godz. 12:00, sztuczna płyta Jastrzębie-Zdrój)
Naprzód Zawada (03.11, godz. 11:00, sztuczna płyta Jastrzębie-Zdrój)
Forteca Świerklany (21.01)
ROW 1964 Rybnik (28.01)
Polonia Bytom (01.02)
Decor Bełk (04.02)
Drzewiarz Jasienica (11.02)
Spójnia Landek (15.02)
Unia Racibórz (18.02)
Granica Ruptawa (22.02)
Trzebinia Siersza (25.02)
Beskid Skoczów (01.03)
GKS 1962 Jastrzębie (04.03)
Unia Turza Śląska (11.03)
Daty, godziny oraz miejsca rozgrywania poszczególnych sparingów są jeszcze do ustalenia pomiędzy zainteresowanymi stronami.

inf. własna

 

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami