Witamy na pokładzie lidera III ligi!

Witamy na pokładzie lidera III ligi!

Miło nam poinformować, iż w tym tygodniu do grona naszych klubów, nad którymi objęliśmy patronat medialny, dołączył lider III ligi - GKS 1962 Jastrzębie.

GKS to aktualny przodownik III ligi grupy III, który na półmetku rozgrywek posiada 5 punktów przewagi nad goniącym go Ruchem Zdzieszowice i aż 9 "oczek" nad kolejnymi w tabeli: Stalą Brzeg oraz Rekordem Bielsko-Biała. Klub z Jastrzębia-Zdroju został założony w 1962 roku pod nazwą "Górniczy Klub Sportowy" Jastrzębie i przyjął barwy: zielono-czarno-żółte.

W 2010 roku drużyna została wycofana z rozgrywek II ligi i ze względów finansowych postawiona w stan likwidacji. W to miejsce kibice reaktywowali nowy zespół pod nazwą GKS 1962 Jastrzębie, który 10 stycznia 2011 przyjął prawną formę Spółki Akcyjnej.

Od 30 lipca 2015 roku prezesem zarządu jest Dariusz Stanaszek, a od 4 maja 2016 roku trenerem drużyny został Jarosław Skrobacz. Jastrzębianie swoje mecze rozgrywają na Stadionie Miejskim przy ulicy Harcerskiej, który może pomieścić ponad 6 tysięcy kibiców i posiada także sztuczne oświetlenie.

Największe sukcesy w historii klubu to: 14. miejsce w ówczesnej I lidze (odpowiednik dzisiejszej Lotto Ekstraklasy) w sezonie 1988/89 oraz 1/2 finału Pucharu Polski w rozgrywkach 1975/76. Blisko powtórzenia tego ostatniego osiągnięcia jastrzębska "GieKSa" była w bieżącej edycji PP, ale po wyrównanym dwumeczu zespół trenera Skrobacza odpadł w ćwierćfinale z I-ligowymi Wigrami Suwałki i  nie zagra w półfinale. 

Witamy na pokładzie kolejny klub sportowy z naszego regionu i zapraszamy wszystkich kibiców do odwiedzania także oficjalnej witryny internetowej GKS-u 1962 pod linkiem:
http://www.gksjastrzebie.com

 

 

 

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami