Remis, który cieszy Cidry. Ruch w lepszej sytuacji przed rewanżem

W pierwszym meczu barażowym o awans do III ligi zespół Bytomskiego Sportu zremisował z Ruchem Radzionków 1:1. Rewanż w środę (20 czerwca) na boisku Cidrów.

Obie drużyny rozpoczęły bardzo ostrożnie. Widać było, że obaj trenerzy uczulali swoich zawodników, by nie stracić gola. Dopiero po około 20 minutach gry odważniej zaatakowali gospodarze. Dobrze jednak w bramce Ruchu spisywał się Rafał Strzelczyk. Bramkarz zespołu z Radzionkowa po jednej z interwencji ucierpiał i dopiero po interwencji sztabu medycznego był zdolny do dalszej gry. W 37. minucie po błędzie defensywy gości w doskonałej sytuacji znalazł się Hubert Tylec i pokonał bramkarza Ruchu.

Prowadzenie bytomian utrzymało się do przerwy. Po zmianie stron mecz nabrał rumieńców. Goście nastawili się bardziej ofensywnie. Długo jednak nie potrafili zaskoczyć bramkarza z Bytomia. Sztuka ta udała się w 77. minucie wprowadzonemu do gry kwadrans wcześniej Andrzejowi Piecuchowi. Po jego ładnym strzale z dystansu Patryk Król skapitulował i na tablicy wyników pojawił się remis 1:1.

Bytomski Sport - Ruch Radzionków 1:1 (1:0)
1:0 - Tylec, 37 min.
1:1 - Piecuch, 77 min.
Bytomski Sport: Król - Mróz, Markowski, Radkiewicz, Radzewicz, Ignacek, Chrabąszcz (82. Dudek), Hałgas (68. Czernysz), Tylec (79. Kowalczyk), Lachowski (87. Wojtkowiak), Giełażyn.
Ruch: Strzelczyk - Banaś, Bąk, Staszowski, Harmata, Trzecionka, Sadowski (62. Piechuch), Kopeć (79. Gieroń), Kajda (46. Pietryga), Wojsyk, Hermasz (71. Skalski).