Unia Turza i MKP Odra Centrum Wodzisław rozpoczynają ścisłą współpracę

Unia Turza i MKP Odra Centrum Wodzisław rozpoczynają ścisłą współpracę

Zarządy MKP Odry Centrum Wodzisław i Unii Turza wydały wspólne oświadczenie, w którym informują kibiców, że począwszy od sezonu 2018/2019 kluby nawiązują stałą i ścisłą współpracę w zakresie sportowym, organizacyjnym i finansowym.

Oba kluby zachować mają swą niezależność i "będą kontynuowały swoje istnienie na sportowym boisku". Zenon Rek, dotychczasowy prezes i główny sponsor Unii, ma zostać nowym prezesem Odry oraz jednym z głównych sponsorów wodzisławskiego klubu. Szczegóły są obecnie przedmiotem uzgodnień prawników klubów przy udziale Urzędu Miasta Wodzisław Śląski.

Plany "nowej" Odry są szerokie. Przy wsparciu firmy Zenona Reka i pomocy ze strony władz miasta drużyna, występująca obecnie w IV lidze, ma z czasem zacząć piąć się w górę i wywalczyć awans na szczebel przynajmniej drugoligowy. Rek przez ostatnie lata próbował zbudować silny klub piłkarski w Turzy. Pod jego rządami Unia awansowała z klasy A do klasy okręgowej, następnie do IV ligi, a w sezonie 2015/16 do III ligi. Na trzecioligowym poziomie występowała przez dwa ostatnie sezony. Jednak w czerwcu nie zdołała utrzymać się w gronie trzecioligowców. Po spadku doszło do rozmów dotyczących jej przyszłości.

Nie wiadomo czy drużyna z Turzy przystąpi w nadchodzącym sezonie do czwartoligowych rozgrywek. W nowej sytuacji najprawdopodobniej jej działacze będą zabiegać w Śląskim Związku Piłki Nożnej o dokoptowanie drużyny Unii do rozgrywek w klasie okręgowej. Jest niemal pewne, że większość zawodników występujących dotychczas w zespole z Turzy przeniesie się do Odry, która w przyszłym sezonie powalczyć ma o awans do III ligi.

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami