Marek Hanzel nowym trenerem Unii Turza

FOTO: archiwum FOTO: archiwum

Nowym szkoleniowcem beniaminka IV ligi Unii Turza został Marek Hanzel. Zastąpił on na tym stanowisku Rajmunda Zborowskiego, z którym klub nie przedłużył kontraktu.

Zborowski był szkoleniowcem Unii od 7 października ubiegłego roku. Zastąpił wówczas Marcina Malinowskiego, który przeniósł się do pierwszoligowego Zagłębia Sosnowiec zostając tam asystentem Dariusza Dudka. W wyniku przerwania sezonu przez pandemię koronawirusa prowadził on drużynę z Turzy tylko w sześciu meczach ligowych. Były już szkoleniowiec Unii przejdzie do jej historii jako trener, który nie poniósł z nią ani jednej porażki. Prowadzony przez niego zespół odniósł komplet zwycięstw w meczach ligowych, dwa zwycięstwa po rzutach karnych w spotkaniach o Puchar Polski w Podokręgu Racibórz oraz zanotował sześć wygranych i jeden remis w spotkaniach sparingowych.

Następcą Zborowskiego na stanowisku trenera Unii został Marek Hanzel. Niespełna 40-letni szkoleniowiec jako piłkarz był wychowankiem Orła Branice. Potem przez sześć sezonów grał we Włókniarzu Kietrz, następnie reprezentował Edrę Poborszów, LKS Poborszów, a piłkarską karierę zakończył, nieco przedwcześnie z powodu poważnej kontuzji kolana w LZS-ie Leśnica. Był uważany za wielki talent, rozegrał dwa mecze w reprezentacji Polski do lat 16, ale nie wszystko potoczyło się zgodnie z jego marzeniami. Pracę trenerską rozpoczął tam gdzie skończył występować na zielonej murawie, najpierw jako asystent, a później jako pierwszy szkoleniowiec trzecioligowej Leśnicy. W 2014 roku został asystentem Stanisława Wróbla w drugoligowym Ruchu Zdzieszowice, następnie przez dwa sezony prowadził z ławki Polonię Głubczyce. Wiosną 2017 roku przeniósł się z Opolszczyzny na Górny Śląsk i objął stery w LKS-ie 1908 Nędza. W sezonie 2018/2019 był trenerem czwartoligowego Dębu Gaszowice, gdzie nie dotrwał jednak do końca sezonu, by następnie przyjąć ofertę pracy w ROW-ie 1964 Rybnik. Był w nim asystentem Rolanda Buchały.

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami