Michal Farkas nowym trenerem Ruchu Radzionków

Michal Farkas nowym trenerem Ruchu Radzionków

Michal Farkas został nowym trenerem Ruchu Radzionków. 37-letni szkoleniowiec podpisał z Cidrami kontrakt obowiązujący do końca trwającego sezonu, z możliwością jego przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.

Słowak zastąpił na stanowisku Marcina Dziewulskiego, którego umowa została przed tygodniem rozwiązana za porozumieniem stron. We wtorek (13 września) poprowadził pierwszy trening z drużyną, którą przez ostatni tydzień w trybie tymczasowym zarządzał Marcin Trzcionka. W sobotę Farkas zadebiutuje w nowej roli domowym meczem z Przemszą Siewierz.

W sztabie Michala Farkasa pozostanie trener bramkarzy, Jacek Jankowski. Grającym asystentem nowego szkoleniowca został Marcin Trzcionka, który w ubiegłym tygodniu – w trybie tymczasowym – prowadził zajęcia drużyny i pełnił funkcję trenera w meczach z Przyszłością Nowe Chechło i Victorią Częstochowa.

Farkas jest w Radzionkowie dobrze znany. Jeszcze jako zawodnik występował w ekipie Ruchu, w 2010 roku pomagając jej w awansie na zaplecze Ekstraklasy. Wcześniej grał również w barwach słowackiego FC Nitra i czeskiego FK Jablonec, a już po przygodzie z Cidrami reprezentował barwy GKS-u Katowice, Zagłębia Sosnowiec i Odry Wodzisław. W międzyczasie wrócił również na Narutowicza, rozgrywając jedną, trzecioligową rundę dla Ruchu.

Po zakończeniu kariery Farkas pozostał w Polsce i zajął się pracą w charakterze szkoleniowca. Doświadczenie zbierał w Sosnowcu, gdzie prowadził drużyny młodzieżowe, a przez trzy lata był asystentem szkoleniowców Zagłębia: Dariusza Dudka, Valdasa Ivanauskasa, Dariusza Banasika i Radosława Mroczkowskiego. Przez dwa lata pełnił również funkcję dyrektora sportowego miejscowej Akademii, z której przeniósł się do Radzionkowa, podejmując się pracy w charakterze koordynatora grup juniorskich Szkoły Mistrzostwa Sportowego.

Źródło: ruchradzionkow.com

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami