Damian Galeja odchodzi z Ruchu Radzionków [aktualizacja]

Damian Galeja odchodzi z Ruchu Radzionków [aktualizacja]

Zarząd Ruchu Radzionków za porozumieniem stron rozwiązał umowę o współpracy z trenerem Damianem Galeją. Niebawem poznamy nazwisko jego następcy na ławce trenerskiej Cidrów.

Dotychczasowy trener Ruchu Radzionków we wrześniu objął funkcję trenera koordynatora Wydziału Szkolenia Śląskiego Związku Piłki Nożnej w Katowicach. Dodatkowe obowiązki znacznie skomplikowały pracę trenera w klubie z Radzionkowa. Damian Galeja prowadził Ruch w 55 oficjalnych meczach (47 w lidze, osiem w Pucharze Polski) odnosząc w nich 36 zwycięstw,  pięć spotkań zremisował oraz doznał 14 porażek.

Poza kuluarami mówi się, że zarząd nie był całkowicie zadowolony z pracy szkoleniowca. Galeja objął Ruch latem, zaliczając z zespołem nieudane baraże o III ligę. W tym sezonie " Cidry" były wymieniane jako kandytat do awansu.  Tymczasem po rundzie jesiennej radzionkowianie zajmują piąte miejsce, mając aż 10 punktów straty do lidera - Gwarka Tarnowskie Góry.

Jego następcy jeszcze nie znamy. Wśród kandydatów na nowego szkoleniowca w Radzionkowie wymieniani są: były trener RKS-u Grodziec - Marcin Paul, Tomasz Grozmani - były zawodnik Górnika Zabrze, aktualnie trener Wawelu Wirek oraz były trener LKS-u Bełk - Jacek Polak.

- Po okresie półtorej roku postanowiliśmy wspólnie z trenerem Galeją zakończyć naszą współpracę. We wrześniu trener rozpoczął pracę w Śląskim Związku Piłki Nożnej, co jest dla niego sporym wyzwaniem i nową szansą, ale jednocześnie wiąże się też z tym, że ma tam coraz więcej obowiązków, co też w znaczny stopniu mogło wpływać na jego zaangażowanie w Ruchu Radzionków. Życzę trenerowi wielu sukcesów w nowej pracy i mam nadzieję, że wyłowi do reprezentacji Śląska jeszcze więcej zdolnej młodzieży w Ruchu Radzionków – skomentował decyzję zarządu Ruchu prezes Marcin Wąsiak.

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami