Kryzys w Polonii Łaziska Górne i jej najbliższe plany

Kryzys w Polonii Łaziska Górne i jej najbliższe plany

Polonia Łaziska Górne po 17. kolejkach IV ligi II grupy, zajmuje w tabeli 13. miejsce. Klub mimo starań działaczy przeżywa jednak mały kryzys trenersko-kadrowy.

Na początku roku z funkcji szkoleniowca zrezygnował  Marek Mazur, z powodu odmiennej koncepcji na prowadzenie zespołu niż prezes klubu z Łazisk. Obecnie zastępuje go trener Sebastian Hendel. Trwają poszukiwania następcy Mazura. Klub nadal prowadzi dość intensywne rozmowy z potencjalnymi kandydatami, jednak jak sam twierdzi, podchodzi do tego bardzo ostrożnie. 

Polonia w ostatnim czasie straciła kilku ważnych zawodników. Treningi zawiesili Krzysztof Gersok i Łukasz Dubaniewicz, natomiast Kamil Drabik powrócił do swojego poprzedniego klubu - GKS-u Tychy. Na ich miejsce jest kilku kandydatów, będą oni testowani podczas zajęć i najbliższych sparingów.

Mimo kryzysu, w Polonii Łaziska trwa okres przygotowawczy do rundy wiosennej rozgrywek IV ligi. Pierwszy sparing Polonia rozegra w najbliższą sobotę 21 stycznia z  juniorami GKS-u o 12:30, na boisku w Tychach. Na tydzień przed startem wiosny, łaziszczanie w ramach Pucharu Polski podejmą MKS Lędziny.

Plan sparingów Polonii Łaziska Górne:
21.01 - GKS Tychy (juniorzy)
28.01 - Szombierki Bytom (IV liga)
04.02 - Ruch II Chorzów (IV liga)
08.02 -  Sarmacja Będzin ( IV liga)
11.02 -  LKS Goczałkowice ("okręgówka")
18.02 - Gwarek Tarnowskie Góry (IV liga)
25.02 - Unia Turza Śląska (III liga)
04.03 - MKS Lędziny (IV liga - spotkanie Pucharu Polski)
11.03 - inauguracja rundy wiosennej IV ligi - mecz ze Spójnią w Landku

źródło: Michał Wielgosz / Polonia Łaziska.

 

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami