Nadwiślan Góra wycofa się z IV ligi

Nadwiślan Góra wycofa się z IV ligi

Najprawdopodobniej drużyna Nadwiślana Góra nie przystąpi do wiosennej rundy rozgrywek IV ligi. Poinformował o tym serwis Strefa Sportu Pszczyńskiego powołując się na jednego z działaczy klubu.

Rezygnujemy z gry w IV lidze. W klubie nie ma pieniędzy i nie chcemy pogłębiać zadłużenia. Tak to jest, jak ktoś nie spełnia obietnic. Nie będę wymieniał nazwisk, ale można było przewidzieć, że po przyjściu do klubu pewnych panów kiedyś to wszystko pieprznie” - powiedział dziennikarzowi sps24.pl Mirosław Lukasek, jeden z członków zarządu klubu z Góry.

Potwierdził tym samym krążące od kilku tygodni w środowisku piłkarskim plotki o upadku Nadwiślana. Zawodnicy, którzy jesienią z dobrym skutkiem bronili barw klubu (Nadwiślan zajmuje na półmetku rozgrywek grupy II czwartą lokatę) dostali wolną rękę w poszukiwaniu nowych drużyn. Dotychczasowy trener Jarosław Zajdel podjął się już prowadzenia Slavii Ruda Śląska.

Przypomnijmy, że na finiszu sezonu 205/2016 Nadwiślan spadł z II ligi. Nie dostał jednak licencji na grę na trzecioligowym szczeblu. W ostatniej chwili zarząd klubu zgłosił zespół do czwartoligowych rozgrywek. Teraz wszystko wskazuje na to, że ta przygoda dobiegła końca. Jednak do Śląskiego Związku Piłki Nożnej nie wpłynęło jeszcze oficjalne pismo klubu z Góry o wycofaniu się z rozgrywek.

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami