Sparingowo w niższych ligach. Wyniki meczów kontrolnych w IV lidze i śląskich klasach okręgowych [video]

(foto: Iskra Pszczyna) (foto: Iskra Pszczyna)

W weekend swoje sparingi rozgrywały także drużyny z niższych klas. Zapraszamy kibiców obu grup IV ligi oraz klas okręgowych, do zapoznania się z wynikami, strzelcami bramek i składami swoich drużyn.

W rozegranym w Jastrzębiu-Zdroju sparingu, IV-ligowy Ruch Radzionków przegrał 1:2 z beniaminkiem III ligi - Unią Turza Śląska.Podopieczni Piotra Haudera wyszli na prowadzenie już po 9. minutach, gdy Paweł Kulczyk strzelił gola w zamieszaniu po rzucie rożnym. Chwilę po zmianie stron wynik wyrównał Robert Wojsyk, ładnym strzałem z kilkunastu metrów. Ostatecznie to "Unici" zdobyli zwycięską bramkę, gdy szybką kontrę, ze spokojem i skutecznie sfinalizował najlepszy strzelec turzan - Dawid Hanzel.

Unia Turza Śląska - Ruch Radzionków 2:1 (1:0)
(Paweł Kulczyk 9, Dawid Hanzel 69 - Robert Wojsyk 51)
Unia T.: Dawid Fugiel (46 Karol Wacławiec) - Jan Chlebik (46 Piotr Szymiczek), Krystian Dudała (65 Paweł Staniczek, 73 Paweł Kulczyk), Dawid Mikołajec (46 Michał Szczurek), Łukasz Czajka - Szymon Sosna (46 Dariusz Pawlusiński), Paweł Staniczek(46 Kamil Kuczok), Marcin Zarychta, Bartłomiej Sikorski (46 Jonatan Domin), Paweł Kulczyk (60 Bartłomiej Sikorski) - Bartosz Wojtków (46 Dawid Hanzel).
Ruch R.: Robert Glanc (46 Bartosz Kucharski) - Bartosz Borowiec (88 Szymon Woźnicki), Tomasz Harmata, Marcin Dziewulski, Daniel Skalski, Mateusz Nowara, Michał Staszowski, Piotr Rocki (46 Robert Wojsyk), Jakub Kuliński (60 Patryk Cepek, 76 Karol Mateja), Patryk Cepek (46 Konrad Bąk) - Mateusz Harmasz.

W Ustroniu zagrali lider bielskiej "okręgówki" Kuźnia z wiceliderem IV ligi z grupy II - GKS-em Radziechowy-Wieprz. Po 20. minutach i dwóch stałych fragmentach gry na prowadzenie wyszli wyżej notowani IV-ligowcy. Najpierw celnie główkował Marcin Dudka, a następnie to samo zrobił Mateusz Janik. Po pół godzinie gry honorowego gola dla Kuźni strzelił doświadczony Adrian Sikora - pokonując Łukasza Byrtka. Po przerwie żadna bramka już nie padła

Kuźnia Ustroń - GKS Radziechowy-Wieprz 1:2 (1:2)
(Adrian Sikora - Marcin Dudka, Mateusz Janik)
Kuźnia: I połowa: Kierlin - Moskała, Pala, Pszczółka, Zaręba - M.Sikora, Trybulec, Pietraczyk, Zaczek - Błasiak, A.Sikora
(II połowa): Sztefek - Szczęsny, Pala, Pszczółka, D. Madzia - Szymala, Ścibor, Wróbel, Brak - R.Madzia, K.Strach
GKS R-W: Ł.Byrtek (Barcik) - Dudka, M.Byrtek, Krasny, Janik, Osmałek, Motyka, Sz.Byrtek, Pindel, Tracz, Szymoński oraz Trzop, M.Noga, testowany zawodnik 1, testowany zawodnik 2.

W sparingu rozegranym na sztucznym boisku w Knurowie, IV-ligowa Unia Racibórz minimalnie pokonała grającą w "okręgówce" APN Odrę Wodzisław.  Do przerwy skromnie prowadziła wyżej notowana Unia, po golu Hornika z początku gry. W 55. minucie Kapinos podwyższył na 2:0, ale tuż po wznowieniu gry Gojny skorygował rezultat na 1:2.

Po kolejnych 20. minutach niespodziewanie wodzisławianie doprowadzili do remisu po dwa, dzięki trafieniu Markiewicza. Ostatnie słowa należało jednak do IV-ligowców. Ich wygraną w tym emocjonującym meczu, w 79. minucie przypieczętował Durda. W kolejnym sparingu, w najbliższą środę o 19:30 i również w Knurowie, Odra zmierzą się z Naprzodem Czyżowice

APN Odra Wodzisław - Unia Racibórz 2:3 (0:1)
(Gojny 55, Markiewicz 75(k.) - Hornik 4, Kapinos 55, Durda 79)
APN Odra:
Unia R.: Minarik - Ploch, Woniakowski, testowany 1, Mizia - Hornik, Ignacek, Remień, Prusicki - Durda, Kapinos. W II połowie także: Binek, Chałupiński, testowany 2, Tiebler, Grzesik, Wybraniec.

III-ligowy Pniówek Pawłowice wysoko pokonał IV-ligowego Drzewiarza Jasienica 4:2. Już do przerwy podopieczni Jana Wosia zaaplikowali niżej notowanemu rywalowi trzy bramki, a formą "błysnął" świeżo wypożyczony z Rozwoju Katowice napastnik Adam Żak - autor trzech goli, w dodatku klasycznego hattricka!

Piłkarze prowadzeni przez Wojciecha Jarosza otrząsnęli się z przewagi Pniówka dopiero w drugiej połowie, przy wyniku 0:4.  Najpierw bramkę z rzutu karnego zdobył Dariusz Łoś, a następnie na 2:4 poprawił wynik Filip Gajda, który skorzystał z podania Konrada Kudry.

Drzewiarz Jasienica - Pniówek Pawłowice 2:4 (0:3)
(Adam Żak x3, Mateusz Majsner - Dariusz Łoś, Filip Gajda)
Pniówek: Szelong - Przybyła, Nowak, Goik, Styczeń - Krakowski, Szczyrba, Ciuberek, Glenc - Żak, Majsner.
(II połowa): Nowak - Lorenc, Szary, Antończak, Lalko - Kostecki, Mazurek, Morcinek, Szczyrba, Kiljan - Majsner.
Drzewiarz: Jastrzębski - Piela, Studencki, Basiura, Chojnacki, Sekuła, Szlosek, Romanowicz, Łoś, Wentland, Wojtasik oraz Michałowski, Kuder, Gajda, Maj, Rzeźniczak.

Na boisku w Czeladzi zmierzyły się dwa zespoły reprezentujące różne grupy IV ligi. Wyraźne zwycięstwo odnieśli piłkarze Iskry Pszczyna, którzy pokonali 4:1 Górnika Piaski. Na prowadzenie podopiecznych Grzegorza Łukasika już w 5. minucie z karnego wyprowadził doświadczony Marcin Sobczak.  10 minut później gospodarze wyrównali dzięki niefrasobliwości pszczyńskiej defensywy.

W drugiej połowie niepodzielnie panowała już Iskra, która trzykrotnie trafiła do siatki Górnika. W 55. minucie doświadczony Kamil Gorzała przymierzył w "okienko", 12 minut później młodzieżowiec  - Michał Prusek wykorzystał sytuację "sam na sam", a dzieło zwieńczył na kwadrans przed końcem plasowanym uderzeniem pod poprzeczkę - testowany obrońca. W kolejny meczu Iskra w sobotę (18.02) zmierzy się w Pszczynie, z grającym w klasie okręgowej - Dębem Gaszowice.

Górnik Piaski - Iskra Pszczyna 1:4 (1:1)
(? 17 - Marcin Sobczak 5 (k), Kamil Gorzała 55, Michał Prusek 67, testowany III 76)
Górnik P.:
Iskra: Testowany bramkarz (78 Paweł Wojciech) - Kacper Żupa (46 Testowany II), Bartłomiej Grabczyński, Testowany III, Damian Kraus (75 Kacper Żupa), Michał Prusek (85. Michał Wiera), Kamil Gorzała, Łukasz Mąka, Adam Maślorz, Tomasz Zawadzki, Marcin Sobczak (25 Testowany IV)

Inny, beskidzki IV-ligowiec - Spójnia Landek zmierzyła się z występującym w "okręgówce" Naprzodem Rydułtowy. Zespół trenera Andrzeja Myśliwca odniósł kolejne, wysokie zwycięstwo. W 5. minucie na prowadzenie Spójnię wyprowadził testowany napastnik. Niespodziewanie po chwili rydułtowianie wyrównali, ale jeszcze przed przerwę na 2:1 podwyższył testowany Rafał Haczek z Rekordu B-B..

Po zmianie stron  piłkarze z Landeku jeszcze dwukrotnie trafili do siatki Naprzodu. W 70. minucie Damian Sanetra wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem Naprzodu, a 9 minut później z dystansu trafił Jan Pawlak. W sparingu trener Myśliwiec testował także: Łukasza Jagłę (Granica Ruptawa) i Damiana Wojtonia (Cukrownik Chybie).

Spójnia Landek - Naprzód Rydułtowy 4:1 (2:1)
(? - testowany, Rafał Haczek, Damain Sanetra 70, Jan Pawlak 79)
Spójnia: I połowa: Huczała - Gurbisz, Kubica, Badowski, Jagła - Szczepanik, Marek - Lewandowski, Habdas, Haczek - testowany I.
(II połowa): Gil - Skrobol, Badowski, Jagła, Gwóźdź - Wojtyła, Wojtoń - Dzida, Sanetra, Pawlak - testowany I.

Przebywający na zgrupowaniu na Podhalu piłkarze Gwarka Tarnowskie Góry,  lidera IV ligi grupy I w sobotę rozegrali w Nowym Targu dwa sparingi, jeden po drugim. Najpierw podopieczni Krzysztofa Górecko pokonali rezerwowy zespół Podhala Nowy Targ aż 7:2 (4:0), a parę godzin później zremisowali 1:1 (1:0) już z pierwszą drużyną Podhala, a jednocześnie siódmą drużyną IV grupy III ligi.

W tym drugim spotkaniu trener Górecko wystawił już podstawowy skład za wyjątkiem: Sławomira Pacha oraz Piotra Makowskiego, którzy przechodzą jeszcze rehabilitacje po kontuzjach. Na bramkę Mateusza Górki z 16. minuty gry, w II części gospodarze odpowiedzieli trafieniem Michała Nawrota, który z bliska pokonał Andrzeja Wiśniewskiego.

NKP Podhale II Nowy Targ - Gwarek Tarnowskie Góry 2:7 (0:4)
(?,? - Dawid Hewlik, Bartosz Polis, Karol Pstuś (dwie), zawodnik testowany, Mateusz Korzus, Bartłomiej Podolski)
Gwarek: Rosół – Zawodnik testowany I, Haba, Podolski, Curyło – Zawodnik testowany II (46’ Górka), Korzus, Hewlik, Wojdat, Pstuś – Polis

NKP Podhale Nowy Targ - Gwarek Tarnowskie Góry 1:1 (0:1)
(Michał Nawrot 67 - Mateusz Górka 16)
Podhale NT: Gorzelański (46’ Sotnicki) - Basta, Bedronka, Mikołajczyk (70 Urbański), Drobnak (46 Silczuk) – Piwowarczyk (72 Hreśka), Ligienza, Yavorskyy, Nawrot, Komorek - Potoniec (82 Buć).
Gwarek TG: Wiśniewski - Cymerys, Dzido, Mrozek, Śliwa - testowany I, Timochina, Sikora, Kuliński, Górka (65 Curyło) - Jarka.