Nareszcie wiosna - zapowiedź 18. kolejki w IV lidze

Nareszcie wiosna - zapowiedź 18. kolejki w IV lidze

Po prawie czterech miesiącach oczekiwań, na piłkarskie murawy wracają piłkarze IV ligi. Niestety w międzyczasie jedna drużyna zrezygnowała z rywalizacji.

"Bankrutem" okazał się Nadwiślan Góra, którego działacze wycofali z wiosennych rozgrywek i w grupie I rozgrywki co kolejkę, będą nieco kadłubowe. Klub z Góry zostanie przesunięty na ostatnia pozycję w tabeli, a wszyscy rywale Nadwiślana po każdej kolejce otrzymają walkowera w stosunku 3:0. W 18. kolejce takim "szczęśliwcem", który nie musi wychodzić na boisko jest zespół Szombierek Bytom.

W tej dywizji liderujący Gwarek Tarnowskie Góry w sobotę o 15, podejmie na własnym boisku rezerwy tyskiego GKS-u. Natomiast wicelider z Zawiercia - Warta w niedzielę o 11, zagra z kolei z rezerwowym zespołem "Niebieskich" w Chorzowie. Obaj liderzy mocno nastawiają się na walkę o pierwsze miejsce i możliwość zagrania w czerwcowym barażu ze zwycięzcą grupy II.  

Rewelacyjny beniaminek IV ligi w tym celu w ostatnich dniach wypożyczył m.in. z BKS-u Stal B-B, byłego króla strzelców III ligi - Filipa Wiśniewskiego, czy 20-letniego pomocnika GKS-u Katowice - Filipa Kramarczyka. Zapewne ostatniego słowa nie powiedziała jeszcze Sarmacja Będzin, która na inaugurację, w najciekawszym i zarazem derbowym spotkaniu - zmierzy się z silnym RKS-em Grodziec.

W grupie II po jesieni prowadzi Decor Bełk, który ma zaledwie 6 punktów przewagi nad zajmującym 7. lokatę beniaminkiem - Beskidem Skoczów. Walka w tej dywizji zapewne rozegra się pomiędzy właśnie ubiegłorocznym spadkowiczem z III ligi, a beskidzką "koalicją": GKS Radziechowy-Wieprz - LKS Czaniec - Drzewiarz Jasienica. Ostatniego słowa zapewne nie powiedział też innym beniaminek MKS Lędziny.

W strefie spadkowej batalię o "przeżycie" stoczą: Concordia Knurów, Granica Ruptawa, Iskra Pszczyna i Orzeł Mokre. Praktycznie "zdegradowany"  już został Krupiński Suszec, który jesienią ugrał zaledwie cztery "oczka" i ma aż 17. punktów straty do bezpiecznej strefy. Matematyczne szanse jeszcze są...

W pierwszej kolejce rewanżowej żądzą zemsty zapałają zapewne piłkarze lidera z Bełku, którzy w sierpniu zostali rozgromieni i upokorzeni w Ruptawie przez Granicę, która teraz lokuje się zaledwie w strefie spadkowej. W kwestii dolnych rejonów tabeli do bardzo ważnego meczu dojdzie w Raciborzu, gdzie miejscowa Unia zmierzy się z również zagrożoną Concordią.

W jedynym, niedzielnym meczu dojdzie do "beskidzkich" derbów - o godz. 15, rezerwy Podbeskidzia podejmą w Bielsku czwartego w ligowej tabeli - Drzewiarza. Natomiast wicelider z Radziechowów będzie musiał szczególnie uważać na wzmocnioną i mającą nowego szkoleniowca na ławce (trener Grzegorz Łukasik) Iskrę. Działacze w Pszczynie, mimo potężnej straty punktowej odważnie deklarują, że interesuje ich wyłącznie utrzymanie na IV-ligowym szczeblu.

Zestaw par 18. kolejki IV ligi:
GRUPA I
sobota 11 marca:
GKS II Katowice - Polonia Poraj, godz. 11:00
Górnik Piaski - KS Panki, godz. 15:00
Przemsza Siewierz - Slavia Ruda Śląska, godz. 15:00
Sarmacja Będzin - RKS Grodziec,  godz. 15:00
Gwarek Tarnowskie Góry - GKS II Tychy, godz. 15:00
Ruch Radzionków - MKS Myszków, godz. 15:00
niedziela 12 marca:
Raków II Częstochowa - Piast II Gliwice, godz. 11:00
Ruch II Chorzów - Warta Zawiercie, godz. 11:00
Szombierki Bytom - Nadwiślan Góra (walkower 3:0)

GRUPA II
sobota 11 marca:
LKS Czaniec - Wilki Wilcza, godz. 15:00
Gwarek Ornontowice  - Beskid 09 Skoczów, godz. 15:00
Krupiński Suszec - MKS Lędziny, godz. 15:00
Unia Racibórz - Concordia Knurów, godz. 15:00
LKS Bełk - Granica Ruptawa, godz. 15:00
Iskra Pszczyna - GKS Radziechowy-Wieprz, godz. 15:00
Spójnia Landek - Polonia Łaziska Górne, godz. 15:00
Szczakowianka Jaworzno - Orzeł Mokre, godz. 15:00
niedziela 12 marca:
Podbeskidzie II Bielsko-Biała - Drzewiarz Jasienica 12 marca, 15:00

źródło: inf. własna / 90minut.pl

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami