Granica wygrała pierwszy sparing

W swoim pierwszym sparingu IV-ligowa Granica Ruptawa wygrała w Krzyżanowicach, z grającym w lidze okręgowej LKS-em.

Sobotnim sparingiem podopieczni Adama Śmigielskiego rozpoczęli serię gier kontrolnych i przygotowania do startu nowego sezonu w IV lidze.

W 38. minucie Grzegorz Horubała skorzystał z zamieszania w polu karnym gospodarzy i wepchnął z bliska futbolówkę do bramki. Na 2:0 podwyższył w 80. minucie testowany Dawid Miąsko, który po rzucie rożnym i strzale Mizi zmienił kierunek piłki - czym całkowicie zaskoczył golkipera gości. Kilka minut później honorowe trafienie dla Krzyżanowic zapisał na swoje konto Patryk Buchcik.

Spośród testowanych zawodników w składzie Ruptawy obok Miąski, zagrali też m.in. juniorzy Kamil Trzaskoma i Damian Krymiec, z B-klasowych rezerw, a także bramkarz Kacper Brachaczek, ze szkółki piłkarskiej MOSiR-u Jastrzębie. W kadrze zabrakło bramkarza Piotra Pasia, który otrzymał od trenera Śmigielskiego wolne, natomiast z urlopów dopiero w poniedziałek wracają: Adrian Bielecki, Maciej Kasprzak, Patryk Mgłosiek oraz Tomasz Zbytnik.

W drużynie popularnego "Robbena" nie ma już: napastnika Bartosza Wojtkowa, który przenosi się do lokalnego rywala - Iskry Pszczyna. W tym samym kierunku podążył też pomocnik Artur Miły oraz bramkarz Promny. W III-ligowej  Unii Turza Śląska przebywa i trenuje obrońca Łukasz Jagła, a Szymon Muras - w Zameczku  Czernica.

Trwają natomiast rozmowy na linii Granica - GKS 1962 Jastrzębie, w sprawie ewentualnego transferu do III-ligowca utalentowanego defensywnego pomocnika Kamila Męzika. Cena wywoławcza podyktowana za kontraktowego, 20-letniego piłkarza i zarazem wychowanka klubu z Ruptawy - to  20 tysięcy złotych. W grę może też wchodzić ewentualne wypożyczenie.

W kolejnym, środowym sparingu Granica zmierzy się na wyjeździe z Odrą Wodzisław, natomiast jej przeciwnikiem 7 sierpnia w I rundzie Pucharu Polski na szczeblu podokręgu Rybnik, będzie drużyna A-klasowego MKS-u Żory.