Górnik 09 wciąż niepokonany - podsumowanie 8. kolejki katowickiej klasy A

• Napisane przez  Dominik Żymła
  • Wydrukuj
  • Email

Piłkarze Górnika 09 Mysłowice wygrali kolejny mecz i z przewagą 5. punktów prowadzą nad duetem: Strażak Mikołów i UKS Szopienice.

Tym razem podopieczni Huberta Wilka na własnym obiekcie pokonali Stadion Śląski Chorzów 4:0.  Już w 3. minucie gospodarze objęli prowadzenie , autorem gola był Adrian Bogdański. Na 2:0 gospodarze podwyższyli w 25. minucie, za sprawą atomowego uderzenia Marka Kurtoka.

Mysłowicka ,"zero-dziewiątka" miała w sobotę nieco rozregulowane celowniki i o ile sama gra cieszyła kibiców, to wykończenie akcji wołało o pomstę do nieba. Po pierwszej połowie, którą całkowicie zdominowali gospodarze, druga byłą już bardziej wyrównana.  Młodzi zawodnicy Stadionu Śląskiego byli wymagającym rywalem.

Widać było u nich dobre wyszkolenie techniczne i przygotowanie fizyczne, walczyli i grali ambitnie, ale dobrze w bramce Górnika 09 spisywał się Łukasz Bogacki. Gospodarze grali spokojnie, cierpliwie i konsekwentnie, czego efektem były kolejne, dwie bramki,

W 74. minucie, sędzia podyktował rzut karny dla gości. Zawodnik z Chorzowa trafił jednak z 11. metrów w poprzeczkę, a "Kocina" wyprowadziła znakomitą kontrę zakończoną golem Krzysztofa Gondzika. W 89. minucie meczu wynik spotkania na 4:0 - ustalił Marcin Golasz. Po meczu kibice zastanawiali się, dlaczego drużyna Stadionu ma tak mało punktów na koncie, bo z pewnością jest to zespół z predyspozycjami na wyższą lokatę.

Najwięksi rywale Górnika 09 w walce o awans, także pewnie wygrali swoje spotkania. UKS Szopienice pokonał w derbach Katowic 3:0 Victorię, która praktycznie już straciła szansę na awans, a Strażak Mikołów w Siemianowicach Śląskich wygrał 2:0 z rezerwami tamtejszej Siemianowiczanki

Wszystkich zaskoczył swoją postawą Hetman 22 Katowice, który na własnym stadionie zremisował 1:1 z solidnym zespołem 1. FC Katowice. Po czterech porażkach z rzędu w końcu wygrał także Kolejarz 24 Katowice, który na własnym obiekcie pokonał 2:1 rezerwy AKS-u Mikołów