Ruch Chorzów będzie grał na Stadionie Śląskim

Ruch Chorzów będzie grał na Stadionie Śląskim

Na Stadionie Śląskim podpisana została trójstronna umowa dotycząca rozgrywania domowych spotkań Ruchu Chorzów na chorzowskim gigancie. Pierwszy mecz na największym na Górnym Śląsku obiekcie Niebiescy rozegrają pod koniec października. Będą wtedy podejmować Śląsk Wrocław.

Umowa trójstronna pomiędzy Stadionem Śląskim, Miejskim Ośrodkiem Rekreacji i Sportu w Chorzowie i Ruchem Chorzów została zawarta na okres czterech lat, w którym – mamy nadzieję – toczyć się będą prace przy budowie nowej areny przy Cichej 6. Pierwszym meczem, który Niebiescy rozegrają w „Kotle Czarownic” będzie starcie ze Śląskiem Wrocław zaplanowane na ostatni weekend października. Do tego czasu na obiekcie ma zostać wydzielony sektor kibiców gości i sektory buforowe, a także położona zostanie nowa murawa. Pojemność stadionu będzie dostosowywana do rangi i zainteresowania danym spotkaniem. Podpisana umowa zakłada aż sześć wariantów:

  • 7604 miejsca
  • 13 428
  • 17 587
  • 25 973
  • 33 002
  • cały stadion

– Ulga, jaką odczuwam, miesza się z poczuciem dumy i zadowolenia, że na Stadion Śląski wjedzie z przytupem tak znana i duża marka piłkarska, jaką jest Ruch Chorzów. To nowa odsłona marki „Sportowe Śląskie”. Ten stadion doświadczał już wielu wydarzeń, ten rok jest dla niego wyjątkowy pod każdymi względami. Wielkie koncerty za nami, wielkie koncerty przed nami, a brakowało nam marki piłkarskiej, którą dzisiaj możemy formalnie ogłosić. Witamy Ruch Chorzów na Stadionie Śląskim – mówi Łukasz Czopik, wicemarszałek województwa śląskiego.

– Jeśli wyjdziemy na zewnątrz, na murawę, to zobaczymy, że ten stadion jest niebieski. Myślę, że Ruch będzie doskonale grał na tym obiekcie, trzymam kciuki za wyniki sportowe. Myślę, że to też przełoży się na frekwencję i wyniki ekonomiczne Klubu, że te kilka lat, które Ruch tutaj spędzi, będzie czasem wielu sukcesów i pięknych chwil dla kibiców i dla nas wszystkich. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy byli zaangażowani w ten proces. Ruch wraca do Chorzowa – mówił Marcin Michalik, zastępca prezydenta Miasta Chorzów.


– Dziękujemy władzom województwa, miasta, Stadionu Śląskiego, MORiS-u Chorzów i wszystkim prawnikom za doprowadzenie tego całego procesu do końca, czyli podpisania umowy. Przeszliśmy długą drogę od meczu, który mieliśmy tu rozegrać na 100-lecie Klubu do dnia dzisiejszego. Ruch jest mile widziany na tym obiekcie i z tego się bardzo cieszymy. Mam nadzieję, że zbudujemy tutaj bardzo wysoką frekwencję. Na pewno chcemy też wypracować sobie dobrą opinię, by nawet po wybudowaniu nowego stadionu na Cichej, móc tutaj rozgrywać topowe mecze. Wracamy do Chorzowa, ale też czekamy na nową arenę przy Cichej, gdzie jest nasz dom – mówił Seweryn Siemianowski, prezes zarządu Ruchu Chorzów.

Źródło: ksruch.com

 Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami