Letnie okienko transferowe - sezon 2019/20 [aktualizacja 13.07] Wyróżniony

Letnie okienko transferowe - sezon 2019/20 [aktualizacja 13.07]

Z dniem 1 lipca oficjalnie rozpoczęło się w Polsce letnie okienko transferowe, które potrwa do końca sierpnia.

Jednakże część klubów dokonała ruchów transferowych jeszcze w czerwcu - czyli ustaliła z piłkarzami lub ich agentami warunki zmiany i nowych kontraktów . Zapraszamy kibiców do śledzenia na bieżąco tego, co dzieje się w klubach z naszego regionu.

W zestawieniu poniżej przedstawiamy tylko dokonane transfery lub potwierdzone odejścia, które będziemy na bieżąco aktualizować.
Legenda: B - bramkarz, O - obrońca, P - pomocnik, N - napastnik.

Lotto Ekstraklasa:

Górnik Zabrze:
Przybyli:  Dawid Kudła (B - Zagłębie Sosnowiec), Erik Janża (O - NK Osijek), Aleksander Paluszek (O - Śląsk II Wrocław), Filip Bainović (P - FK Rad Belgrad),  Alasana Manneh (P - Etyr Wielkie Tyrnowo), Michał Rostkowski (P - ROW 1964 Rybnik), Piotr Krawczyk (N - Legionovia Legionowo), Dariusz Pawłowski (N - B-B Termalica Nieciecza).
Odeszli: Wojciech Pawłowski (B - Widzew Łódź), Daniel Bielica (B - Sandecja Nowy Sącz), Dani Suarez (O - AGS Asteras Tripolis), Walerian Gwilia (P - Legia Warszawa), Giannis Mystakidis (P - Volos NPS), Szymon Żurkowski (P - ACF Fiorentina).

Piast Gliwice:
Przybyli: Patryk Królczyk (B - Warta Gorzów Wlkp.), Tomasz Huk (O - DAC 1904 Dunajska Streda), Bartosz Rymaniak (O - Korona Kielce), Denis Gojko (P - powrót ze Stali Mielec), Jakub Holubek (P - MSK Żylina), Wojciech Kamiński (P - rezerwy), Sebastian Milewski (P - Zagłębie Sosnowiec), Michał Rakowiecki (P - rezerwy), Dani Aquino (N - AEK Larnaka), Łukasz Krakowczyk (N - powrót z GKS 1962 Jastrzębie,  Dominik Steczyk (N - rezerwy 1. FC Nürnberg).
Odeszli: Karol Dybowski (B - B-B Termalica Nieciecza), Aleksandar Sedlar (O - RCD Mallorca), Tomasz Jodłowiec (P - Legia Warszawa ), Mateusz Mak (P - Wisła Kraków?), Michal Papadopulos (N - Korona Kielce), Paweł Tomczyk (N - Lech Poznań).

Raków Częstochowa:
Przybyli: Emir Azemović (O - FK Zemun Belgrad), Kamil Piątkowski (O - Zagłębie Lubin), Rusłan Babenko (P - Czornomorec Odessa),  Felicio Brown Forbes (P - Korona Kielce), Andrija Luković (P - FK Vożdovac Belgrad), Bryan Nouvier (P - Sepsi OSK Sfantu Gheorghe), Michał Skóraś (P - B-B Termalica Nieciecza), Dawid Szymonowicz (P - Bruk-Bet Termalica Nieciecza).
Odeszli:  Łukasz Góra (O - Chrobry Głogów), Rafał Figiel (P - Podbeskidzie Bielsko-Biała), Dariusz Formella (P - ?), Damian Michalik (P - ?),  Damian Michalik (P - Stal Rzeszów ), Karol Mondek (P - Slezsky FC Opawa), Karol Noiszewski (P - GKS Katowice lub Znicz Pruszków), Patrick Friday Eze (N - ?), Marcin Listkowski (N - Pogoń Szczecin), Mateusz Zachara (N - FK Pohronie Żiar nad Hronom/Dolna Żdana )

Fortuna I liga:

GKS 1962 Jastrzębie:
Przybyli: Michał Bojdys (O - ROW 1964 Rybnik), Łukasz Norkowski (P - wypożyczenie z rezerw Lecha Poznań), Łukasz Gajda (N - Odra Centrum Wodzisław)
Odeszli: Hubert Gostomski (B - powrót do Jagiellonii Białystok?), Kacper Kawula (O - wypożyczenie Bytovia Bytów), Piotr Pacholski (O - ROW 1964 Rybnik), Krzysztof Gancarczyk (P - Resovia Rzeszów), Maciej Spychała (P - Wisła Płock), Łukasz Krakowczyk (N - powrót do Piasta Gliwice).

GKS Tychy:
Przybyli: Ken Kallaste (O - Korona Kielce), Dario Kristo (P - Widzew Łódź)
Odeszli: Dawid Abramowicz (O - ? ), Łukasz Bogusławski (O - Wigry Suwałki?), Mateusz Grzybek (O - Bruk-Bet Termalica Nieciecza), Hubert Adamczyk (P - Wisła Płock), Omar Monterde (P - CD Castellon?), Artur Siemaszko (N - Stomil Olsztyn),  Jakub Vojtusz (N - Academica Clinceni).

Podbeskidzie B-B:
Przybyli: Martin Polaczek (B - Lewski Sofia), Dmytro Baszłaj (O - Arsenał Kijów), Kornel Osyra (O - Miedź Legnica), Karol Danielak (P - Arka Gdynia), Rafał Figiel (P - Raków Częstochowa), Tomasz Nowak (P - Zagłębie Sosnowiec), Filip Laskowski (N - FCB Escola Varsovia).
Odeszli: Dominik Jończy (O - Zagłębie Lubin), Paweł Oleksy (O - B-B Termalica Nieciecza), Adrian Gomez (P - rezerwy Valencia CF), Kacper Kostorz (P - Legia Warszawa),  Przemysław Płacheta (P - Śląsk Wrocław ), Valerijs Szabala (N - Miedź Legnica).

Zagłębie Sosnowiec:
Przybyli: Cezary Miszta (B - Legia Warszawa), Krystian Stępniowski (B - Cracovia), Mateusz Bieniek (O - Lech II Poznań), Konrad Budek (O - Ruch Chorzów), Płamen Kraczunow (O - Stomil Olsztyn), Jakub Sinior (O - Hellas Verona FC (Primavera), Rafał Grzelak (P - B-B Termalica Nieciecza), Michał Kieca (P - Skra Częstochowa), Patryk Małecki (P - FC Spartak Trnava), Patryk Mularczyk (P - GKS Bełchatów), Błażej Radwanek (P - Hutnik Kraków), Wojciech Słomka (P - Wisła Kraków),  Carl Stewart (P - Wingate & Finchley FC), Fabian Piasecki (N - Miedź Legnica).
Odeszli: Lukasz Hroszo (B - Cracovia), Dawid Kudła (B - Górnik Zabrze), Mateusz Cichocki (O - Radomiak Radom), Lukasz Greszak (O - SK Sigma Ołomuniec), Michael Heinloth (O - FC Ingolstadt 04), Adam Kokoszka (O - ?), Patrik Mraz (O - ?), Giorgos Mygas (O - ?), Martin Toth (O - ?), Żarko Udovićić (O - Lechia Gdańsk), Sebastian Milewski (P - Piast Gliwice), Mateusz Możdżeń (P - Widzew Łódź ?), Olaf Nowak (N - Wisła Płock), Tomasz Nowak (P - Podbeskidzie B-B), Martin Pribula (P - ? ), Giorgi Iwaniszwili (N - Sioni Bolnisi),  Vamara Sanogo (N - Legia Warszawa ).

II liga:

GKS Katowice:
Przybyli: Bartosz Mrozek (B - Elana Toruń), Konrad Piskorz (B - FASE Szczecin), Mateusz Broda (O - Piast II Gliwice), Grzegorz Janiszewski (O - Stal Stalowa Wola), Grzegorz Rogala (O - Błękitni Stargard), Zbigniew Wojciechowski (O - LKS Goczałkowice Zdrój), Michał Gałecki (P - Motor Lublin), Maciej Stefanowicz (P - Elana Toruń), Łukasz Wroński (P - Stal Mielec), Mateusz Kompanicki (N - Chełmianka Chełm), Dawid Rogalski (N - Gryf Wejherowo).
Odeszli: Krzysztof Baran (B - ?), Mariusz Pawełek (B - GKS 1962 Jastrzębie?), Wojciech Lisowski (O - Stal Mielec), Tymoteusz Puchacz (O - powrót do Lecha Poznań), Rafał Remisz (O - Stomil Olsztyn), Jakub Wawrzyniak (O - ?), Adrian Łyszczarz (P - powrót do Śląska Wrocław?), Grzegorz Piesio (P - ?), Bartłomiej Poczobut (P - Widzew Łódź), Callum Rzonca (P - ? ), David Anon (N - ?),  Bartosz Śpiączka (N - B-B Termalica Nieciecza?).

Skra Częstochowa:
Przybyli: Przemysław Mońka (P - Rozwój Katowice), Damian Niedojad (N - Rozwój Katowice).
Odeszli: Łukasz Krzczuk (B - ? ), Konrad Poprawa (O - Śląsk Wrocław),  Bartosz Skowron (O - ?), Paweł Kaczmarczyk (P - ? ), Karol Tomczyk (O - ? ), Michał Kieca (P - Zagłębie Sosnowiec), Łukasz Kowalczyk (P - ? ),  Sławomir Ogłaza (P - ? ), Sebastian Siwek (P - Ruch Chorzów?), Damian Nowak (N - Radomiak Radom).

III liga:

Gwarek Tarnowskie Góry:
Przybyli:
Odeszli: Paweł Starzyński (O - powrót do Ruchu Chorzów), Grzegorz Fonfara (P - ?), Paweł Juraszczyk (P - powrót do GKS Katowice), Przemysław Mizgała (P - Polonia Bytom), Bartosz Pikul (P - powrót do Górnika Zabrze).

Pniówek Pawłowice:
Przybyli: Szymon Zalewski (O - rezerwy Lecha Poznań?), Wojciech Wenglorz (O - Sokół Ostróda?), Bartosz Semeniuk (P - Rymer Rybnik), Łukasz Dzida (N - juniorzy), Dawid Hanzel (N - Unia Turza).
Odeszli: Oskar Paleczny (O - ?), Krzysztof Bodziony (P - LZS Goczałkowice-Zdrój?), Michał Pieczka (P - ?), Jacek Wuwer (P - Polonia Bytom?),  Bartosz Włodarczyk (P - ?), Konrad Hasior (N - ?).

Polonia Bytom:
Przybyli: Michał Bedronka (O - Podhale NT), Przemysław Mizgała (P - Gwarek TG), Dawid Krzemień (P - Ruch Radzionków).
Odeszli: Maciej Borycka (P - Skra Częstochowa?)

Rekord Bielsko-Biała:
Przybyli:
Odeszli: Dawid Ogrocki (P - ?)

ROW 1964 Rybnik:
Przybyli: Piotr Pacholski (O - GKS 1962 Jastrzębie), Dawid Plizga (P - LKS Goczałkowice-Zdrój), Przemysław Szkatuła (P -  Polonia Bytom),
Odeszli: Kacper Rosa (B - ?), Krystian Kujawa (O - ?), Mateusz Mazurek (P - ?), Michał Rostkowski (P - Górnik Zabrze), Przemysław Szkatuła (P - ?), Przemysław Brychlik (N - Olimpia Elbląg), Bartosz Giełażyn (N - ?).

Rozwój Katowice:
Przybyli:
Odeszli: Bartosz Soliński (B - ?), Kamil Łączek (O - ?), Przemysław Mońka (O - ?), Seweryn Gancarczyk (O - ?), Rafał Kuliński (P - ?), Daniel Paszek (P - ?), Michał Płonka (P - Stal Stalowa Wola), Damian Niedojad (N - ?), Mateusz Wrzesień (N - ?).

Ruch Chorzów:
Przybyli: Tomasz Nowak (B - juniorzy), Marcin Kowalski (O - Rozwój Katowice), Adrian Dąbrowski (P - juniorzy), Daniel Paszek (P - Rozwój Katowice), Mateusz Winciersz (N - juniorzy).
Odeszli: Kewin Paszek (B - ?), Konrad Budek (O - ?), Gracjan Komarnicki (O - ?), Dominik Małkowski (O - ?), Pawło Miahkow (O - ?), Michał Rutkowski (O - ?), Łukasz Wiech (O - ?), Lukas Duriszka (P - ?), Patryk Sikora (P - ?), Bartłomiej Wdowik (P - ?), Michał Walski (P - Sandecja NS),  Piotr Giel (N - Bytovia Bytów), Wojciech Kędziora (N - ?).

źródło: inf. własna / strony klubowe / 90minut.pl

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami