Widowisko na Bukowej: GieKSa rozbiła Wisłę - wyniki 33. kolejki Fortuna 1. ligi

Po doskonałym meczu GKS Katowice pokonał Wisłę Kraków 5:2! Katowiczanie kolejny raz potwierdzili, że na finiszu sezonu Fortuna 1. lig są w świetnej formie i kibice mogą liczyć, że w tym roku szanse na awans są bardzo duże. Po klęsce w Niecieczy zespół GKS-u Tychy wypadł z miejsc barażowych.

Mecz w Katowicach rozpoczął się od mocnego akcentu, bo już w 5. minucie obrońca Wisły Eneko Starustegui zobaczył czerwoną kartkę. Pomimo gry w osłabieniu, to Wisła Kraków zdobyła gola. Angel Rodado nie potrzebował wiele miejsca w polu karnym. Po jego uderzeniu futbolówka odbiła się jeszcze od nóg jednego z obrońców i wpadła do siatki. Na odpowiedź gospodarzy nie trzeba było długo czekać. Antoni Kozubal podszedł do stałego fragmentu i wrzucił tak, że Arkadiusz Jędrych zdołał przekierować lot piłki i ta wpadła do siatki krakowian. W 33. minucie do mocnej piłki zagrywanej pod linię dopadł Grzegorz Rogala. Posłał tak idealne podanie, że te trafiło do Adriana Błąda, który mocnym precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w bramce rywala i wyprowadził katowiczan na prowadzenie.

Druga połowa rozpoczęła się dla zespołu trenera Rafała Góraka wręcz idealnie. W 47. minucie Rogala przyjął piłkę za szesnastkę i posłał potężną bombę w stronę bramki Wisły. Anton Chichkan nie miał najmniejszych szans i GKS podwyższył swoje prowadzenie. Kwadrans później było już 4:1. Tym razem do siatki Wisły trafił… Wiślak. Marc Carbo źle interweniował po podaniu Oskara Repki i wpakował piłkę do własnej siatki. W 82. minucie zamieszanie w polu karnym wykorzystał Rodado, który strzałem po ziemi zmniejszył stratę swojego zespołu. Ostatnią bramkę w tym meczu strzelił Mateusz Marzec, który wykorzystał doskonałe podanie Marcina Wasielewskiego. Ten wynik i porażka Arki Gdynia w derbach Trójmiasta z Lechią Gdańsk sprawia, że w ostatniej kolejce GKS zagra o bezpośredni awans do PKO BP Ekstraklasy.

GKS Katowice - Wisła Kraków 5:2 (2:1)
0:1 - Rodado, 19 min.
1:1 - Jędrych, 22 min.
2:1 - Błąd, 33 min.
3:1 - Rogala, 47 min.
4:1 - Carbo, 63 min. (samobójczy)
4:2 - Rodado, 82 min.
5:2 - Marzec, 90 min.
GKS Katowice: Kudła - Wasielewski, Kuusk (83. Jaroszek), Jędrych, Komor, Rogala - Błąd (69. Shibata), Kozubal, Repka (82. Baranowicz), Mak (61. Marzec) - Bergier (69. Arak).

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - GKS Tychy 6:1 (3:1)