Zmarł Piotr Jegor, człowiek, który uciszył stadion Santiago Bernabeu

FOTO: gornikzabrze.pl FOTO: gornikzabrze.pl

W wieku 51 lat zmarł Piotr Jegor, były zawodnik Górnika Knurów, Górnika Zabrze, Odry Wodzisław, GKS Jastrzębie i Decora Bełk. W reprezentacji Polski wystąpił 20 razy.

Jegor piłkarską karierę rozpoczął w Górniku Knurów. Do Zabrza przeniósł się wiosną 1988 roku, by kilka miesięcy później cieszyć się z mistrzostwa Polski. Łącznie w barwach Górnika rozegrał 211 spotkań, w których zdobył 19 bramek. Jako 20-latek uciszył słynne Santiago Bernabeu fantastyczną „bombą” dającą Górnikowi wyrównanie na 1:1 w meczu z Realem Madryt. Po tym pamiętnym spotkaniu pytał o niego sam Leo Beenhakker, ówczesny trener „Królewskich” sondując możliwość transferu do słynnej drużyny. W 1995 roku został wypożyczony z Górnika do Hapoelu Hajfa. Później grał jeszcze m.in. w Odrze Wodzisław Śląski, której pomógł w zajęciu historycznego trzeciego miejsca w lidze. Na przełomie wieków trafił do występującego w IV lidze GKS-u Jastrzębie. Karierę zakończył w 2003 roku w LKS-ie Bełk.

Jegor zagrał także w 20 meczach reprezentacji Polski. Zabrzański obrońca powoływany był na mecze i turnieje towarzyskie. Zadebiutował w 1989 roku w meczu z Kostaryką. Po raz ostatni w "biało-czerwonych" barwach wystąpił w 1997 roku podczas meczu z Brazylią, w którym krył samego Ronaldo.

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami