Plan przygotowań i sparingów MKP Odry Centrum

Plan przygotowań i sparingów MKP Odry Centrum

Beniaminek klasy okręgowej, grupy III, dzisiejszym sparingiem z Granicą Ruptawa, rozpoczyna przygotowania do nowego sezonu pod kierunkiem Piotra Haudera.

W nowym sezonie 2016/17 w grupie III śląskiej okręgówki dojdzie do kuriozalnej sytuacji - gdyż zagrają tam dwie Odry z Wodzisławia Śląskiego! Beniaminek MKP Odra Centrum, która bez problemu wygrała w ubiegłym sezonie rozgrywki A-klasy oraz reaktywowana i przywrócona na ten szczebel rozgrywkowy - decyzją Śląskiego ZPN w Katowicach - APN Odra Wodzisław Śląski. 

Szkoleniowca Odry Centrum zapytaliśmy więc jakie są cele i zamierzenia beniaminka na nowy sezon:

Na razie nie wybiegamy aż tak daleko w przyszłość. Skupiamy się na każdym kolejnym przeciwniku, a naszym celem będzie wygrać każdy kolejny mecz, od sparingów począwszy.  

Po awansie, drużyna zdaniem trenera  wymaga wzmocnień, więc już od pierwszego sparingu z Granicą Ruptawa, rozpocznie się sprawdzanie nowych graczy pod kątem okręgówki:

- Dzisiaj zagra z nami 6. nowych zawodników Z tego grona nowych twarzy, z czterema jesteśmy już dogadani i wkrótce podpisujemy z nimi umowy. Natomiast dwóm pozostałym będziemy się jeszcze przyglądać do sobotniego sparingu z Cukrownikiem Chybie włącznie. Od poniedziałku ma dołączyć do nas także bramkarz oraz środkowy pomocnik, którym także chcemy się przez tydzień przyjrzeć i dopiero wtedy podjąć decyzję. Nie zamykamy już kadry i być może ktoś ciekawy jeszcze do nas dołączy -  dodaje Piotr Hauder

Dodatkowo szkoleniowiec zdecydował się dokoptować do swojego zespołu wracających z wypożyczeń: Seweryna Buczkowskiego (Unia Turza), Kamila Nowakowskiego (Forteca Świerklany) oraz bramkarza Kamila Zychmę z Naprzodu Zawada. 

Ze spraw organizacyjnych dodajmy, że z klubem z Bogumińskiej będzie współpracował Edward Socha - były piłkarz oraz przede wszystkim były prezes ekstraklasowej wtedy MKS Odra Wodzisław Śląsk.

Trener Piotr Hauder ze spokojem oczekuje na start nowego sezonu (foto: Odra Centrum)

Plan sparingów MKP Odry Centrum Wodzisław:

20.07 Granica Ruptawa, godz. 18:30

23.07 Cukrownik Chybie, godz. 16:00

27.07 WSS Wisła, godz. 18:30

30.07 ŁTS Łabędy, godz. 16:00

03.08 Unia Racibórz, godz. 18:00

Wszystkie gry kontrolne zaplanowane zostały na boisku w Wodzisławiu - popularna "glinianka", jedynie ostatni sparing z Unią Racibórz może zostać rozegrany na płycie głównej.

Na tydzień przed startem klasy okręgowej, 6 sierpnia MKP Odra Centrum rozegra spotkanie Pucharu Polski na szczeblu podokręgu z Naprzodem Rydułtowy. Mecz odbędzie się w Wodzisławiu, o godz 17:00 przy ulicy Bogumińskiej.

Pierwszy mecz ligowy beniaminek klasy okręgowej zagra w niedzielę 14 lipca o godz. 20:00 z Polonią Łaziska w Wodzisławiu Śląskim. Z uwagi na planowaną godzinę rozpoczęcia - spotkanie odbędzie się być może przy zapalonych jupiterach! 

źródło: inf. własna / foto: Odra Centrum

 

 

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami