Modernizacja stadionu w Czyżowicach

Stadion Naprzodu Czyżowice po modernizacji Stadion Naprzodu Czyżowice po modernizacji

Naprzód Czyżowice w końcu doczekał się modernizacji swojego stadionu. Dzięki dofinansowaniu z gminy Gorzyce, w I etapie wybudowano częściowo krytą trybunę dla kibiców, oraz powstała 4-torowa bieżnia tartanowa.

Klub z malutkich Czyżowic koło Wodzisławia Śląskiego może się teraz pochwalić bardzo ładnym i kameralnym stadionem jak na klasę okręgową. Dodatkowo polepszono także stan murawy, która i tak zawsze należała do jednej z najlepszych w okręgówce.

Ulepszanie stadionu Naprzodu w sumie ma kosztować około 600 tysięcy złotych. Aktualny wygląd, to dopiero I-szy etap modernizacji. W następnym roku mają powstać "piłkochwyty" parking dla samochodów oraz przede wszystkim sztuczne boisko o wymiarach 50x30 metrów.

Seniorzy przygotowują się aktualnie do startu nowego sezonu w okręgówce, tymczasem grupa 30 juniorów z roczników 1999-2003 przebywa tradycyjnie w Gdyni, gdzie na obiektach miejscowego GOSiR-u i przy współpracy z ekstraklasową Arką Gdynia, podopieczni trenera Antoniego Jelenia maja możliwość odbycia obozu sportowego oraz zwiedzania Trójmiasta.

Kontakty z nadmorskim klubem rozpoczęły się w 2010 roku, od momentu podpisania porozumienia pomiędzy oboma klubami. Wymiernym efektem oprócz corocznych letnich obozów był także transfer zawodnika z Czyżowic i juniorskiego reprezentanta Polski - Michała Gałeckiego z Naprzodu do Arki. Aktualnie pomocnik z czyżowickimi korzeniami zamienił Rozwój Katowice na I-ligową Sandecję Nowy Sącz.

Innymi piłkarzami wywodzącymi się bezpośrednio z Czyżowic są młodszy brat Michała  - Szymon Gałecki (rocznik 1998) który zamienił III-ligowy Pniówek Pawłowice na beniaminka Unię Turza Śląska, bramkarz Patryk Królczyk - aktualnie I-ligowa Olimpia Grudziądz, czy mający na swoim koncie prawie 40 gier w I i II lidze w barwach ROW-u Rybnik - Paweł Staniczek, aktualnie zawodnik Unii Turza.

W Naprzodzie w sumie trenuje ponad 80. zawodników, zarówno w: I zespole , rezerwach, jak i grupach młodzieżowych. Piłkarze pochodzą nie tylko z samych Czyżowic, ale także z okolicznego: Wodzisławia, Jedłownika, i innych miejscowości z gminy Gorzyce.

źródło: inf. własna / Naprzód Czyżowice

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami