Naprzód Borucin zrezygnował z gry w "okręgówce". Zameczek Czernica uniknął spadku

Naprzód Borucin zrezygnował z gry w "okręgówce". Zameczek Czernica uniknął spadku

Komisja do spraw rozgrywek Podokręgu Racibórz poinformował, że w związku z rezygnacją z gry w klasie okręgowej Naprzodu Borucin, jego miejsce w klasie okręgowej zajmie najwyżej sklasyfikowany spadkowicz, czyli Zameczek Czernica.

Członkowie komisji mieli trudny orzech do zgryzienia, bowiem na kilku szczeblach rozgrywek, które podlegają jej nadzorowi kluby zgłosiły rezygnację z rywalizacji. Działacze Naprzodu Borucin w oficjalnym piśmie skierowanym do władz raciborskiego podokręgu podtrzymali deklaracje, które składali już wcześniej: zrezygnowali z gry na poziomie ZINA klasy okręgowej i wyrazili chęć przystąpienia do gry na szczeblu klasy B. Tym samym po zachowaniu przez zespół z Czernicy statusu w "okręgówce" miejsce w klasie A zwolnione przez Zameczek zajmie najwyżej sklasyfikowany spadkowicz z tej klasy, czyli Kolejarz Chałupki.

Na tym nie koniec przetasowań w Podokręgu Racibórz: komisja do spraw rozgrywek poinformowała także, że z gry w klasie A zrezygnował zespół LKS Grzegorzowice, w związku z tym jego miejsce zajmie w niej najwyżej sklasyfikowany spadkowicz, czyli Rozwój Bełsznica. Naprzód Borucin i LKS Grzegorzowice zgodnie z wysłaną deklaracją w nowym sezonie 2022/2023 grać będą w raciborskiej klasie B. Zgłoszenie do klasy B zespołów z Borucina i Grzegorzowic nie zwiększyło liczby spadkowiczów z klasy B, gdyż oba te zespoły zajmą miejsce pozostających w klasie A drużyn (Kolejarz Chałupki i Rozwój Bełsznica). Zgodnie z decyzją Prezydium Podokręgu Racibórz klasa B w sezonie 2022/2023 liczyć będzie 16 zespołów. W razie ewentualnego wycofania się przed sezonem któregoś z zespołów klasy B, jego miejsce zajmie najwyżej sklasyfikowany spadkowicz z tej klasy rozgrywkowej z poprzedniego sezonu.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami