W derbach Miasteczka Śląskiego Odra lepsza od Żyglina

Derby Odra Miasteczko Śląskie - LKS Żyglin (foto: sportTG.pl) Derby Odra Miasteczko Śląskie - LKS Żyglin (foto: sportTG.pl)

W "wielkich" derbach Miasteczka Śląskiego Odra minimalnie pokonała LKS Żyglin. Dzięki zwycięstwu gospodarze obronili pozycje lidera tabeli IV grupy ligi okręgowej.

Derby w Miasteczką Śląskim cieszyły sie sporym powodzeniem wśród miejscowych fanów. Pierwsza połowa mimo, iż zakończyła się bezbramkowym rezulatem obfitowała w spore emocje. Początkowo, zgodnie z oczekiwaniami do głosu doszli gospodarze.

"Czarno-pomarańczowi" ruszyli do szturmu na bramkę Sebastiana Migusa i powinni prowadzić, ale strzał Dawid Zygmunta obronił bramkarz Żyglina, a uderzenie najlepszego snajpera wszystkich katowickich "okręgówek" - Tadeusza Urbainczyka, poszybowało nad bramką LKS-u.  Po kwadransie gra się bardziej wyrównała i swoje szanse mieli także zawodnicy trenera Sebastiana Żaka, ale w bramce gospodarzy zawsze pewnie interweniował Krzysztof Budny.

Druga połowa od początku była bardzo wyrównana. Więcej z gry mieli piłkarze Odry, a Żyglin zadowolony z jednego punktu - starał sie kontrolować sytuację na boisku. W meczu dużo było "derbowej" walki, ale brakowało 100% sytuacji. Gospodarze zagrażali bramce Migusa, głównie po stałych fragmentach gry.

Wreszcie w 72. minucie meczu niesygnalizowany strzał zza "16-tki" oddał Mateusz Pączek, futbolówka odbiła się dodatkowo od słupka i wpadła do bramki gości. W doliczonym czasie gry "niebiesko-biali" mogli jeszcze zmącić radość miejscowych, ale Dawid Miszok nie wykorzystał dobrego dośrodkowania partnera i główkował w środek bramki strzeżonej pewnie przez Budnego.

Strzelec jedynego gola dla Odry został "bohaterem" miejscowych fanów, gdyż dzięki niemu drużyna z Miasteczka Śląskiego zapewniła sobie nie tylko pozycję lidera, ale także tytuł mistrza rundy jesiennej IV grupy "okręgówki".

W innym spotkaniu, ważnym dla układu czołówki tabeli w grupie IV klasy okręgowej, Unia Dąbrowa Górnicza przegrała na własnym boisku ze Śląskiem Świętochłowice 1:2, dzięki czemu piłkarze Śląska zbliżyli się na jeden punkt do Miasteczka. Natomiast drużyna z Dąbrowy Górniczej posiada już stratę, odpowiednio 7. i 6. punktów do prowadzącej po jesienni dwójki liderów.

Odra Miasteczko Śląskie - LKS Żyglin 1:0 (0:0)
1:0 - Mateusz Pączek, 72 min.
Odra: Krzysztof Budny, Kamil Walesa (69′ Paweł Kapica), Kamil Junkiert, Łukasz Bereska, Wojciecha Franiel, Łukasz Drabik, Dawid Mróz (69' Patryk Turowski), Mateusz Pączek, Michał Cioch (60′ Michał Wiśniewski), Dawid Zygmunt (46' Patryk Brózda), Tadeusz Urbainczyk.
Żyglin: Sebastian Migus, Dawid Jasiok (68' Piotr Bryła), Wojciech Piech, Artur Miozga, Marcin Mróz, Oskar Daniel (65' Dawid Skorupski), Dawid Jakubowski, Karol Banaś (77' Wojciech Heflik), Robert Wyżgoł, Cezary Wszelaki (46' Paweł Polański), Dawid Miszok.

źródło: inf. własna / sportTG.pl