Siatkarze poznali terminarz

Rozgrywki siatkarskiej PlusLigi sezonu 2016/2017 ruszą 1 października. Rozgrywki siatkarskiej PlusLigi sezonu 2016/2017 ruszą 1 października.

Rozgrywki siatkarskiej PlusLigi sezonu 2016/2017 ruszą 1 października. Na inaugurację ligowych zmagań zespół Jastrzębskiego Węgla zagra z AZS Olsztyn, a debiutujący w gronie najlepszych polskich drużyn GKS Katowice podejmie Łuczniczkę Bydgoszcz.

 

W ostatnich dniach zapadły ważne decyzje dotyczące rozgrywek PlusLigi. Rada Nadzorcza Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej S.A. w porozumieniu z klubami podjęła decyzję o rozszerzeniu PlusLigi w sezonie 2016/2017. Do rozgrywek dopuszczone zostały dwie drużyny I ligi – GKS Katowice i KS Espadon Szczecin. Decyzja rady nadzorczej została poprzedzona pozytywnym rozpatrzeniem wniosków tych drużyn o przyjęcie do rozgrywek ekstraklasy przez zarząd PLPS S.A. i wynikami audytu przeprowadzonego przez Deloitte Polska.

W nadchodzącym sezonie zmianie ulegnie regulamin rozgrywek PlusLigi. Zespół który na koniec sezonu zajmie ostatnie miejsce w lidze zagra baraż z pierwszą ekipą (spełniającą wymogi regulaminowe) z I ligi. Oznacza to powrót do systemu spadków i awansów.

Kolejna zmiana dotyczyć będzie sezonu 2017/2018. Dwie drużyny, które zajmą ostatnie miejsca w PlusLidze automatycznie spadną do I ligi. Natomiast drużyna z miejsca czternastego zagra baraż z zespołem I ligi. Tym samym od sezonu 2018/2019 skład ligi wróciłby do obecnej liczby 14 drużyn. Istotną „nowinką” w regulaminie rozgrywek jest to, że play off o mistrzostwo rozegrają tylko drużyny z miejsc od pierwszego do czwartego, a rywalizacja toczyć będzie się na takich samych zasadach, jak w fazie pucharowej Ligi Mistrzów, czyli z tzw. „złotym setem” przy równych punktach w dwumeczu. Zmiany mają obowiązywać do 2022 roku.

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami