Jak kupować bilety na imprezy sportowe? Wyróżniony

Jak kupować bilety na imprezy sportowe?

Każdy miłośnik sportu marzy o tym, aby przynajmniej raz uczestniczyć w wydarzeniu sportowym zupełnie na żywo.  Chociaż sportowe relacje telewizyjne stoją już na bardzo wysokim poziomie, to jednak w żaden sposób nie oddają tego co przeżywa się będąc na stadionie.

Najczęstszą barierą  uczestnictwa w takich imprezach jest zdobycie biletów. Aby zakupić bilet na imprezę sportową - szczególnie wyższej rangi, trzeba się bardzo spieszyć.  Dobrze jest zatem wiedzieć jak, kiedy i gdzie szukać biletów.

Jak trudno jest zdobyć bilet?

Czy naprawdę trudno jest zdobyć bilet? I tak i nie. Jest to zależne od wiedzy jaką posiadamy w tym temacie. Bardzo wiele osób chętnych do kupna biletów na sportowe imprezy, nie wie gdzie starać się o wejściówki. wiele też zależy od samego organizatora oraz od firmy odpowiedzialnej za sprzedaż biletów. Inną przeszkodą z wydobyciu biletu, będzie  jego cena oraz czas. Bilety na imprezy sportowe z reguły posiadają różne ceny w zależności od terminu zakupu. Wiedza o tym kto i kiedy dystrybuuje bilety może być kluczem do uczestnictwa w sportowej imprezie. Przeważnie prawo pierwokupu w najniższej cenie posiadają osoby dysponujące kartą kibica. W przypadku wielkich imprez sportowych, przedsprzedaż biletów prowadzona jest na bardzo szeroką skalę i jeśli tylko zdążymy na czas, to zdobycie biletu nie jest trudne. Inaczej jest gdy przegapimy termin przedsprzedaży. Wtedy musimy rozejrzeć się za inną formą zakupu wejściówki.

Możliwości zakupu biletów na imprezy sportowe

Jedną z najbardziej popularnych form dystrybucji wejściówek jest sprzedaż biletów w przedsprzedaży. Cały szereg organizatorów imprez sportowych uruchamia pierwszą sprzedaż biletów na kilka miesięcy przed rozpoczęciem się danego widowiska sportowego. Wówczas bilety mogą być nawet o kilkanaście procent tańsze. Niestety wadą tego systemu jest to, że pula biletów jest dość ograniczona- w związku z tym ich kupno do łatwych nie należy. Poza tym jeśli już uda nam się kupić bilet, to musimy być przygotowani na zaplanowanie wyjazdu dużo wcześniej przed rozpoczęciem imprezy. Dla wielu może to być duży problem.   

Inną opcją zdobycia biletów jest udział w różnego rodzaju konkursach. Zestawy biletów oferują często sponsorzy oraz organizatorzy imprezy. Warto też zwrócić uwagę na różnego typu aukcje charytatywne. Inną z możliwości może być skorzystanie z zakupów grupowych - taka forma zakupu niejednokrotnie pozwoli nam zdobyć bilety w wyjątkowo atrakcyjnych cenach. 

Obecnie coraz częściej bilety na różnego rodzaju imprezy sportowe możemy kupować online. Jest wiele serwisów, które oferują odsprzedaż biletów na takie imprezy, np. Ticketsperfect. Ich oferta jest bardzo szeroka i co ważne - całkiem bezpieczna. Procedura jest tutaj niezwykle prosta - wystarczy zalogować się na jednym z portali sprzedażowych, który gwarantuje  bilety na wszystkie ważne wydarzenia sportowe zarówno w Polsce jak i w Europie i na Świecie. Aby wejściówka do nas dotarła należy tylko wybrać rodzaj biletu, podać dane adresowe i dokonać przelewu. Jedyny mankament, to ceny biletów, kupowane w ten sposób są droższe niż te kupowane w pierwszym obiegu. Nie są to jednak ceny aż tak horrendalne byśmy musieli zrezygnować z uczestnictwa w wybranym przez nas wydarzeniu. 

 

Artykuł sponsorowany

 

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami