Dieta online dla par - na czym polega?

Dieta online dla par - na czym polega?

Często mówi się, że złe nawyki zarażają. Jeśli jeden z partnerów jest otyły, to u drugiego ryzyko otyłości wzrasta aż o 57%! Ciekawym pomysłem na walkę z niezdrowym odżywianiem jest dieta online dla par. Co to takiego?

 

Indywidualny plan dietetyczny

Dietetyk kliniczny Michał Wrzosek (absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, doktorant na SGGW i wykładowca akademicki) twierdzi, że z błędnego koła niezdrowego odżywiania można wyjść. Paradoksalnie, tak samo, jak szybko przejmujemy niezdrowe przyzwyczajenia żywieniowe, tak samo możemy też „zarazić się” prawidłowym modelem odżywiania.

-Zaproś do wspólnej przygody partnera/partnerkę, siostrę, brata, przyjaciela. Otrzymacie taką samą dietę, ale dostosowaną do potrzeb każdego z was. Gotujcie, ćwiczcie, motywujcie się razem i razem cieszcie się z sukcesu. Dieta odchudzająca online dla par to: takie same zakupy i przepisy (ale indywidualne porcje), oszczędność czasu (jedna lista zakupów, plan kupujecie raz), indywidualny plan ćwiczeń, wspólna motywacja i szybsze efekty oraz opieka i wsparcie z mojej strony - mówi Michał Wrzosek.

 

Wywiad żywieniowo-medyczny dla małżeństw i par

Decydujecie się na konsultacje dietetyczne dla par i dokonujecie płatności. Następnie wypełniacie formularz z wywiadem medycznym, żywieniowym i treningowym. Dietetyk online zadaje w nim pytania, które pomogą jak najlepiej dopasować dietę do danej osoby.

Pyta o choroby, stan zdrowia (ewentualnie rekomenduje wykonanie badań, które pomogą określić kondycję organizmu), wagę, wiek, a także dotychczasowe doświadczenia z dietą, w tym ulubione te niezbyt lubiane potrawy i nawyki. Otrzymamy również dzienniczek żywieniowy do uzupełnienia.

 

Otrzymujecie wspólny jadłospis dla dwojga

Następnie dietetyk online ma kilka dni na przeanalizowanie informacji o Was i dopasowanie diety oraz treningu do stanu zdrowia, oraz preferencji. Po siedmiu dniach indywidualna dieta online zostaje przesłana na Waszą skrzynkę e-mailową. Znajdujecie w niej szczegółowy plan diety. Plan ten uwzględnia preferencje obydwu osób.

Jeśli na przykład jedna z nich jest wegetarianinem, to mięso wykluczone jest ze wspólnej diety. A jeśli Wasz stan zdrowia pozwala na niską ilość węglowodanów, to dieta keto online będzie wspólna. Druga osoba nie będzie musiała patrzeć, jak partner zajada się kanapkami czy owocowym sorbetem.

 

Wirtualny trening rodzinny

Cele treningowe partnerów często różnią się - jedno pragnie rozwinąć mięśnie, a drugie spalić tkankę tłuszczową. Dlatego wirtualny dietetyk przygotowuje osobne plany treningowe. Plany dopasowane do ilości czasu, jaki dana osoba może przeznaczyć na ćwiczenia.

Trening dopasowany jest również do poziomu zaawansowania. Aby był on w pełni bezpieczny, oboje dostajecie też wskazówki, jak trenować, aby uniknąć kontuzji. Czyli na przykład jak prawidłowo wykonać rozgrzewkę przed ćwiczeniami, czy jakie wybrać ćwiczenia rozciągające po treningu.

 

Po co są konsultacje? - kiedy Wasze menu dla par trochę... kuleje

Podczas wdrażania diety mogą pojawić się problemy. Zazwyczaj rezygnujemy z bycia fit, gdy kilka razy potknie nam się noga. Na przykład kiedy najdzie nas ochota na lody. Dobrze jest wówczas napisać wiadomość do dietetyka i opisać problem. A on zaleci Wam zjedzenie lodów, lecz tylko w ramach 20% przeznaczonych na grzeszki dietetyczne. A potem? Pójdziecie spać i na drugi dzień spokojnie powrócicie do zdrowego odżywiania. Bo zdecydowanie mniejszym grzechem jest ulec pojedynczej zachciance niż od razu rzucić cały plan dietetyczny.

 

Dobra dieta online wymaga raportu – co dwa tygodnie

Konsultacje polegają nie tylko na gaszeniu niebezpiecznym momentów, ale i na wspólnej, regularnej analizie postępów. Na podstawie dwutygodniowych raportów. Wspólnie z dietetykiem analizujecie samopoczucie, zadowolenie, zadajecie pytania, dzielicie się wątpliwościami. Dietetyk rozwiewa Wasze obawy, próbuje rozwiązać problemy, dzieli się wiedzą.

 

Artykuł sponsorowany

 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami