Przedpremierowy pokaz filmu "Gwiazdy" za nami

Przedpremierowy pokaz filmu "Gwiazdy" za nami

W Multikinie w Zabrzu odbył się przedpremierowy pokaz filmu „Gwiazdy", historii inspirowanej losami znakomitego piłkarza Jana Banasia – zawodnika Górnika Zabrze i reprezentacji Polski.

Do  kina zawitały gwiazdy ekranu, legendy klubu, a także trener kadry, Adam Nawałka. Jan Kidawa-Błoński, twórca obsypanych nagrodami filmów „Skazany na bluesa” i „Różyczka”, przedstawia inspirowaną prawdziwymi wydarzeniami opowieść o pasji, miłości i rywalizacji. „Gwiazdy” to urzekająca klimatem, zabawna, ale i nostalgiczna, podróż do świata młodzieńczych marzeń, wyznaczających cel i kierunek życia bohaterów.

- Jak wszyscy chłopcy w tamtych latach biegałem za piłką po podwórku. Oczywiście w trampkach, bo korki były wtedy poza naszym zasięgiem - o swoim dzieciństwie i inspiracjach dla filmu opowiada reżyser Jan Kidawa-Błoński.

Reżyserowi towarzyszyli współpracownicy, aktorzy i przedstawiciele władz miasta Zabrze. To właśnie prezydent Małgorzata Mańka-Szulik podsunęła reżyserowi pomysł zekranizowania historii Banasia. Sam bohater jeszcze przed seansem nie krył poddenerwowania.

- Emocje takie same, jak przed wielkim meczem - powiedział Banaś.

Odtwórca głównej roli, Mateusz Kościukiewicz, nie ukrywał, że dla niego niezwykle istotne było przesłanie filmu.

- Dzięki piłce nożnej tacy chłopcy jak Jan Banaś spełniali i wciąż spełniają swoje marzenia. To coś więcej, niż sport. Tak było i jest do dziś. Nasz film o tym mówi. Nie przypominam sobie w polskim kinie opowieści, która portretowałaby takiego bohatera jak Jan Banaś i to w taki sposób – mówił aktor.

Oczywiście na imprezie nie mogło zabraknąć ludzi piłki: Adama Nawałki, Zygmunta Anczoka, Henryka Latochy, Huberta Kostki, Jana Gomoli, jak również drużyny zabrzańskiego Górnika. Po zakończeniu pokazu, burzy oklasków tłum widzów zaproszono na tort. To była naprawdę wielka uroczystość. Kibice film „Gwiazdy” będą mogli oglądać w kinach w całym kraju od 12 maja.

Źródło: górnikzabrze.pl

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami