Wydawca zamyka dziennik "Sport"

Wydawca zamyka dziennik "Sport"

Gremi Media zdecydowała o zamknięciu z końcem listopada 2023 roku regionalnego dziennika „Sport”. Spółka poinformowała, że „decyzja ta jest wynikiem dokładnych analiz rentowności i oceny kierunku rozwoju”. Z rynku znika tytuł ukazujący się nieprzerwanie od 78 lat.

Spółka Gremi Media przekazała w komunikacie, że „w odpowiedzi na dynamicznie zmieniający się rynek medialny oraz w ramach inwestycji w strategiczne inicjatywy wprowadza zmiany w swoim portfolio wydawniczym”. Z końcem listopada spółka zakończy wydawanie lokalnego dziennika „Sport” z siedzibą w Katowicach. „Decyzja ta jest wynikiem dokładnych analiz rentowności i oceny kierunku rozwoju Gremi Media. Spółka w odpowiedzi na oczekiwania i potrzeby swoich czytelników skupia się na rozwoju kluczowych obszarów swojej działalności oraz inwestycji w rozwój mediów cyfrowych” - poinformowano w komunikacie.

Dziennik „Sport” ukazywał się w Katowicach od 1945 roku. W latach 2008-2017 wydawcą był Ringier Axel Springer Polska, a do grudnia 2020 roku – firma Whizz z Grupy Murapol. Gremi Media wydawała tytuł od stycznia 2021 roku. Od stycznia br. dziennik zwiększył nadziały w województwie małopolskim, także kolporterzy zadeklarowali rozszerzenie sieci sprzedaży. Jak wynika z audytu PBC, w drugim kwartale br. średnia sprzedaż wydania „Sportu” wyniosła 3463 egzemplarzy. Redaktorem naczelnym "Sportu" od 2015 roku był Andrzej Wasik.

- Dostaliśmy wypowiedzenia, w moim przypadku nie jest to tragedia zawodowa, ponieważ jestem emerytem. Szefowałem gazecie niejako na prośbę poprzedniego prezesa, który rok temu sam przeszedł na emeryturę – mówi w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Wasik..

Zespół redakcyjny dziennika liczył dziewięć osób, wszyscy pracowali na umowach-zleceniach.

- Mieliśmy też kilkunastu stałych współpracowników na honorariach wierszówkowych - podkreśla Wasik.

Nikt, jak mówi naczelny, nie dostał od Gremi Media propozycji pracy w innych tytułach. Gremi Media jest wydawcą dzienników „Rzeczpospolita” i „Parkiet”.

Źródło: wirtualnemedia.pl

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami