Ruszyło głosowanie w plebiscycie "Złote Buki"

Ruszyło głosowanie w plebiscycie "Złote Buki"

Rozpoczęła się 16. edycja plebiscytu “Złote Buki”. Kibice GKS- Katowice wybierają najlepszych sportowców, którzy w 2023 roku najlepiej reprezentowali barwy tego klubu. To już 16. edycja tej zabawy.

W kategorii „piłkarka roku” nominację po raz drugi otrzymała napastniczka Amelia Bińkowska. Do walki staną także napastniczka Klaudia Maciążka oraz bramkarka Kinga Seweryn, które w plebiscycie znalazły się po raz pierwszy. Z kolei w kategorii “piłkarz roku” kibice będą wybierali pomiędzy nominowanym wcześniej obrońcą Arkadiuszem Jędrychem oraz debiutującymi w plebiscycie napastnikiem Sebastianem Bergierem i pomocnikiem Antonim Kozubalem.

Wśród nominowanych do miana “siatkarza roku” znaleźli się libero Bartosz Mariański i przyjmujący Jakub Szymański, którzy w plebiscycie uczestniczyli już wcześniej. Kategorię uzupełni Sebastian Adamczyk. Dla środkowego to pierwsze takie wyróżnienie.

Bardzo interesująco zapowiada się walka o głosy w kategorii “hokeista roku”. W szranki staną bramkarz John Murray oraz napastnicy Joona Monto i Hampus Olsson. Dla Fina oraz Szweda to pierwsza nominacja.

Bardzo ciekawie zapowiada się też rywalizacja w kategorii „wydarzenie roku”. Głosujący muszą wybierać bowiem spośród trzech wspaniałych sukcesów. Nominacje otrzymały bowiem mistrzostwo Polski hokeistów, mistrzostwo Polski piłkarek oraz zwycięstwo szachistów Hetmana GKS-u w Superlidze.

Zachęcamy do oddawania głosów już teraz na stronie zlotebuki.gkskatowice.eu. Głosowanie potrwa do środy 7 lutego. Laureatów głosowania poznamy w trakcie gali jubileuszowej GKS-u Katowice.

Lista nominacji w plebiscycie „Złote Buki 2023”

Piłkarz roku: Sebastian Bergier, Arkadiusz Jędrych, Antoni Kozubal
Piłkarka roku: Amelia Bińkowska, Klaudia Maciążka, Kinga Seweryn
Siatkarz roku: Sebastian Adamczyk, Bartosz Mariański, Jakub Szymański
Hokeista roku: Joona Monto, John Murray, Hampus Olsson
Wydarzenie roku: Mistrzostwo Polski hokeistów, Mistrzostwo Polski piłkarek, Hetman GKS zwycięzcą Superligi

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami