"Sportowa Silesia" pod rękę z "Fabryką Silesia"

"Sportowa Silesia" pod rękę z "Fabryką Silesia"

Miło nam poinformować, iż w tym miesiącu do grona naszych partnerów dołączył kwartalnik "Fabryka Silesia", wydawany przez Regionalny Instytut Kultury w Katowicach.

"Fabryka Silesia" to kwartalnik poświęcony szeroko pojmowanej kulturze Górnego Śląska. Adresowany jest do środowisk twórczych i naukowych, studentów, pracowników kultury i oświaty, samorządowców i regionalistów, dziennikarzy i wszystkich osób zainteresowanych tematyką regionu.

Ideą przewodnią stworzenia kwartalnika "Fabryka Silesia" było wprowadzenie do ogólnopolskiego obiegu myśli humanistycznej kultury Górnego Śląska regionu słabo rozpoznanego w skali kraju, postrzeganego przez pryzmat stereotypów niedostrzeganego jako skarbnica oryginalnej, a często unikatowej twórczości artystycznej o wymiarze europejskim.

Zadaniem kwartalnika stało się upowszechnienie i popularyzowanie w najszerszej skali usystematyzowanej wiedzy o sztuce, historii, dziedzictwie kulturowym dynamicznie przeobrażającego się regionu, gdzie szczególnie polskość splata się z europejskością.

"Fabryka Silesia" to miejsce ciekawych dyskusji, kopalnia wiedzy o regionie, ale także przyjemne w czytaniu i odbiorze, starannie ilustrowane zdjęciami najlepszych śląskich fotografów czasopismo.
Do kupienia w wersji papierowej i jako e-wydania. Wydawcą publikacji jest Regionalny Instytut Kultury w Katowicach - Instytucja Kultury Samorządu Województwa Śląskiego. 

Polecamy:

Zobacz stronę www kwartalnika
Sklep internetowy Fabryka Silesia na którym można zakupić wszystkie dotychczasowe wydania
Profil Fabryka Silesia na Facebook'u
Strona wydawcy kwartalnika

 

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami