Polonia Bytom może nie przystąpić do baraży o pozostanie w PHL

Polonia Bytom może nie przystąpić do baraży o pozostanie w PHL

"Wszystko wskazuje na to, że hokeiści Polonii Bytom nie przystąpią do rozpoczynających się 17 lutego barażów o pozostanie w Polskiej Hokej Lidze" - poinformował portal hokej.net.

Dziennikarze portalu rozmawiali z jednym z zawodników bytomskiego klubu, który nie owiła w bawełnę.

– Obiecanek było już naprawdę dużo ze strony zarządu, jak i miasta. Konkretów dalej brak – powiedział cytowany hokeista.

– Nie podjęliśmy jeszcze ostatecznej decyzji, zobaczymy czy coś do końca tygodnia się wyjaśni. Wszystko wskazuje, że nie przystąpimy do barażów. Uzależnione jest to od tego, czy dostaniemy pieniądze, a nie tylko obiecanki których już było naprawdę dużo ze strony zarządu, jak i miasta. Nie wiadomo też czy będzie kim grać – mówi na portalu hokej.net wychowanek klubu, proszący o anonimowość.

1 lutego miasto poinformowało, że ogłasza konkurs, skierowany do klubów sportowych. Do konkursu może przystąpić TMH Polonia Bytom S.A.

– Do konkursu może przystąpić każdy podmiot prawny, który w swojej działalności statutowej zajmuje się hokejem. To z pewnością również szansa dla bytomskiego klubu, który w ten sposób ma okazję pozyskać środki na bieżącą działalność – mówi Adam Fras, zastępca prezydenta Bytomia.

Jednak jak mówi cytowany przez dziennikarzy hokej.net zawodnik Polonia ma marne szanse na dofinansowanie ze strony miasta, bo ma długi w ZUS-ie.

Źródło: hokej.net

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami